هواوی سیستم‌عامل هارمونی ۴ را با تغییرات ظاهری بنیادین رونمایی کرد

جمعه ۱۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
والپیپر و صفحه قفل سیستم عامل هارمونی ۴ / HarmonyOS 4
هارمونی ۴ جدیدترین سیستم‌عامل هواوی برای گوشی، تبلت، ساعت هوشمند، تلویزیون، خودرو و سایر دستگاه‌های الکترونیکی است.
تبلیغات

هواوی ساعاتی پیش هارمونی او اس ۴ (HarmonyOS 4) را به‌عنوان جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اختصاصی خود معرفی کرد. این سیستم‌عامل که در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی ۲۰۲۳ رونمایی شد، بازطراحی بزرگی تجربه کرده است و گزینه‌های جدیدی برای شخصی‌سازی در گوشی‌ هوشمند، تبلت‌ و ساعت‌ هوشمند دارد.

هواوی در مراسم امروز گفت که اکوسیستم HarmonyOS هم‌اکنون شامل بیش از ۷۰۰ میلیون دستگاه در سراسر دنیا است. سیستم‌عامل موردبحث هواوی با انواع محصولات ازجمله تلویزیون‌های هوشمند و خودروها نیز سازگاری دارد و آمار ۷۰۰ میلیونی صرفا به موبایل و تبلت خلاصه نمی‌شود.

بر اساس بیانیه‌ی رسمی هواوی، این شرکت در HarmonyOS 4 امکان تغییر فونت سیستم، رنگ‌ها و حالت ساعت و ویجت‌ها را فراهم کرده است. کاربران همچنین می‌توانند ایموجی‌ها را به‌عنوان والپیپر انتخاب کنند.

هواوی پک ایموجی سیستم‌عامل هارمونی را با ایموجی‌های انیمیشنی (مشابه تلگرام) به‌روزرسانی کرده است. اپلیکیشن Panorama Weather به شما امکان می‌دهد پیش‌بینی آب‌و‌هوا را مستقیماً وارد صفحه‌ی قفل کنید. تغییرات آب‌و‌هوا به‌صورت بلادرنگ در صفحه‌ی قفل اعمال می‌شود.

هواوی پنل نوتیفیکیشن را نیز بازطراحی کرده است تا کاربر بتواند نوتیفیکیشن‌ها را بر اساس نیازهایش شخصی‌سازی کند. کاربر همچنین می‌تواند نوتیفیکیشن اپلیکیشن مدنظرش را در پنل سنجاق کند.

امکان برقراری تعامل با نوتیفیکیشن‌ها بدون باز کردن اپلیکیشن وجود دارد. این قابلیت برای گوشی‌ها و تبلت‌ها و ساعت‌ها در دسترس قرار می‌گیرد و با شماری از اپلیکیشن‌های اختصاصی هواوی و اپلیکیشن‌های متفرقه سازگار است.

هواوی همچنین تعداد ویجت‌ها را افزایش داده است و اکنون ویجت‌ها در ابعاد مختلف ارائه می‌شوند و امکان قراردادن آن‌ها روی صفحه‌ی اصلی وجود دارد.

هواوی قابلیتی به نام Super Transfer معرفی کرده است که به شما امکان می‌دهد چندین فایل، متن و تصویر را در یک بسته قرار دهید و در بین اپلیکیشن‌ها و دستگاه‌های مبتنی‌بر HarmonyOS انتقال دهید. این قابلیت با خودروهای مجهزبه HarmonyOS نیز سازگاری دارد.

هواوی می‌گوید سیستم‌عامل هارمونی ۴ از نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی موتور آرک (Ark Engine) استفاده می‌کند. این موتور، ۲۰ درصد عملکرد بهتر دارد، اپلیکیشن‌ها را سریع‌تر باز می‌کند و در عین کاهش مصرف انرژی می‌تواند انیمیشن‌ها را بهتر اجرا کند. هواوی از اعمال بهبودهایی در سیستم‌های امنیتی هارمونی ۴ نیز خبر داده است.

نسخه‌ی بتای سیستم‌عامل HarmonyOS 4 از امروز روی ۳۴ گوشی هواوی ازجمله سری میت ۵۰ و P60 قابل‌دسترس است و مدتی بعد برای گوشی‌های دیگری نظیر نوا ۹ و نوا ۱۰ نیز منتشر می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات