تنها ۱۵ درصد از دستگاه‌های اندرویدی به اندروید ۱۳ مجهز شده‌اند

یک‌شنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اندروید ۱۳ روی گوشی پیکسل ۷ پرو
اندروید ۱۱ بیشترین سهم را در بین ابزارهای اندرویدی دارد و اندروید ۱۳ تنها روی ۱۵ درصد از دستگاه‌های فعال نصب شده است.
تبلیغات

تازه‌ترین گزارش گوگل از سهم نسخه‌های مختلف اندروید نشان می‌دهد که اندروید ۱۳ تقریباً روی ۱۵ درصد از دستگاه‌های فعال در سراسر جهان نصب شده و اندروید ۱۱ متداول‌ترین نسخه است.

گوگل، آمار تعداد دستگاه‌هایی که در سراسر جهان سیستم‌عامل اندروید را اجرا می‌کنند به‌صورت دوره‌ای جمع‌آوری می‌کند و از طریق اندروید استودیو در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد.

برای مثال توسعه‌دهندگان می‌توانند از اطلاعات سهم نسخه‌های مختلف اندروید برای یافتن پایین‌ترین نسخه‌‌ای که اپلیکیشن باید از آن پشتیبانی کند، بهره ببرند. اپل نیز اطلاعات مشابهی را از سهم نسخه‌های مختلف iOS منتشر می‌کند و عموماً از آن به عنوان نقطه‌ی قوت خود یاد می‌کند، چراکه همواره نسخه‌های جدید سیستم‌عامل اپل روی ابزارهای زیادی نصب می‌شوند.

براساس گزارش 9to5Google در سال‌های اخیر، گوگل این جدول را کمتر به‌روزرسانی کرده و تقریباً ۳ ماه یک‌بار آن را منتشر کرده است.

در بازه زمانی بین ماه‌های آوریل تا ژوئن، انتشار اندروید ۱۳ روی دستگاه‌های مختلف اندرویدی تغییر زیادی نکرده و از ۱۲٫۱ درصد در آوریل به ۱۴٫۷ درصد در ژوئن رسیده است.

جدول توزیع اندروید آوریل
جدول توزیع سیستم عامل اندروید در ماه آوریل
جدول توزیع اندروید جون
جدول توزیع سیستم عامل اندروید در ماه ژوئن

سهم اندروید ۱۲، ۱۱ و ۱۰ هرکدام اندکی کاهش پیدا کرده است. با اینکه سهم اندروید ۱۱ کاهش یافته ولی همچنان در صدر جدول قرار دارد و ۲۳٫۱ درصد از دستگاه‌های اندرویدی از این نسخه اندروید استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید که اندروید اوریو تنها نسخه‌ی دیگری از اندروید است که بین ماه‌های آوریل و ژوئن رشد کرده و از ۶٫۷ درصد به ۸٫۳ درصد رسیده است. علت رشد این نسخه هنوز مشخص نیست.

شما از چه ابزار اندرویدی و چه نسخه‌ای از اندروید استفاده می‌کنید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات