این گوشی‌ها آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزاری هواوی را دریافت خواهند کرد

چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
سیستم عامل هارمونی هواوی
تاکنون بعضی از گوشی‌های هواوی به HarmonyOS 3.0 به‌روز شده‌اند؛ اما هنوز دستگاه‌های دیگری در صف آپدیت‌شدن به جدیدترین سیستم‌عامل شرکت چینی قرار دارند.

هواوی پس از تحریم‌های ایالات متحده و قطع رابطه‌ی تجاری با گوگل، سراغ توسعه‌ی سیستم‌عاملی اختصاصی و همه‌جانبه به‌ نام هارمونی رفت. نسخه‌ی اولیه‌ی این سیستم‌عامل در اواسط سال ۲۰۱۹ و نسخه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ معرفی شد و یک سال بعد تعداد دستگاه‌های مجهز به این سیستم‌عامل به ۹۰ میلیون رسید.

در هارمونی او اس ۳ درمقایسه‌با نسل پیش شاهد تغییراتی هستیم. هواوی با آپدیت سیستم‌عامل مذکور فرمت Universal Card را برای ویجت‌های سیستم‌عامل هارمونی معرفی کرد. این نوع از ویجت‌ها به‌سادگی شکل و ابعاد و استایل خود را تغییر می‌دهند تا کاربر گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی دردسترس داشته باشد.

سیستم‌عامل جدید هواوی داده‌های مختلفی درباره‌ی اپلیکیشن‌ها ثبت می‌کند. اپلیکیشن‌ها هر چند وقت یک‌ بار به لوکیشن، دوربین، میکروفون، فایل‌ها یا مخاطبان گوشی شما دسترسی پیدا می‌کنند. HarmonyOS 3.0 نموداری گرافیکی به شما نشان می‌دهد تا بتوانید به‌صورت دستی مجوزها را لغو کنید؛ بااین‌حال، دستگاه می‌تواند به‌طور‌خودکار نیز این کار را انجام دهد.

هواوی می‌گوید HarmonyOS 3.0 روی اپلیکیشن‌ها نظارت می‌کند تا بدافزارها را شناسایی کند. سیستم‌عامل جدید هواوی مجوزهایی جعلی دراختیار اپلیکیشن‌های نامطمئن قرار می‌دهد و آن‌ها را به‌سمت گالری خالی از تصاویر هدایت می‌کند.

هواوی تلاش کرده است روی بهینه‌سازی هارمونی نیز کار کند. به‌ادعای هواوی، HarmonyOS 3.0 درمقایسه‌با HarmonyOS 2.0 اپلیکیشن‌ها را سریع‌تر باز می‌کند، واکنش‌گراتر است و هنگام اجرای بازی‌های موبایلی انرژی کمتری مصرف می‌کند.

چندی پیش، هواوی جزئیات دستگاهی که سیستم‌عامل HarmonyOS 3 را از طریق‌ به‌روزرسانی OTA نصب کرد، به‌اشتراک گذاشت. همچنین، این شرکت فهرست دیگری را منتشر کرد که حاوی اسامی مدل‌هایی است که این آپدیت را در سال ۲۰۲۳ دریافت خواهند کرد.

درادامه، قصد داریم دستگاه‌هایی را ذکر کنیم که به HarmonyOS 3 به‌روزرسانی شده‌اند یا قرار است در آینده‌ای نزدیک آپدیت شوند.

درادامه، نام تمام دستگاه‌هایی را می‌توانید مطالعه کنید که در سال ۲۰۲۳ به HM OS 3 ارتقا خواهند یافت.

دستگاه‌های هواوی که در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ به HarmonyOS 3 ارتقا می‌یابند

دستگاه‌های هواوی که در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۳ به HarmonyOS 3 ارتقا می‌یابند

دستگاه‌های آنر که در سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ به HarmonyOS 3 ارتقا می‌یابند

دستگاه‌های آنر که در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۲۳ به HarmonyOS 3 ارتقا می‌یابند

در این مطلب، نام آن دسته از گوشی‌های هوشمند هواوی را فهرست کردیم که به جدیدترین نسل سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت ارتقا یافته‌اند یا خواهند یافت. این مطلب با انتشار اطلاعات جدید، به‌روز خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود