مایکروسافت انتشار آپدیت 22H2 ویندوز ۱۱ را به‌دلیل مشکل اجرای کند بازی‌ها متوقف کرد

شنبه ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
مطالعه 2 دقیقه
انویدیا پیش‌تر، اصلاحیه‌هایی برای بهبود عملکرد به‌روزرسانی 22H2 ویندوز ۱۱ هنگام اجرای بازی‌ها ارائه داد، اما مایکروسافت باید علت اصلی این مشکل را برطرف کند.
تبلیغات

به‌روزرسانی 22H2 ویندوز ۱۱، اواخر ماه گذشته برای عموم کاربران منتشر شد. این نسخه شامل قابلیت‌های جدید و رفع برخی مشکلات قبلی بود، بااین‌حال، فقط چند روز پس‌از انتشار آپدیت، کاربران انویدیا گزارش‌هایی درمورد نرخ‌فریم پایین و ناپایدار در بازی‌ها و استفاده‌نکردن از ظرفیت‌های CPU مطرح کردند. سطح استفاده از پردازنده برای برخی از این کاربران، حتی به پایین‌تر از ۵ درصد رسیده است.

مایکروسافت همه‌ی گزارش‌های کاربران را مرور کرده و اقداماتی برای محدودکردن تأثیر مشکلات عملکرد روی کاربران ویندوز ۱۱ انجام داده است. به گزارش Tom'sHardware، احتمال دارد برخی از بازی‌ها و برنامه‌ها در نسخه‌ی 22H2 ویندوز ۱۱ با مشکلاتی مثل کاهش سرعت اجرا مواجه شوند.

به گفته‌ی مایکروسافت، یک مشکل نرم‌افزاری باعث می‌شود برنامه‌ها و بازی‌هایی که به پردازنده‌ی گرافیکی متکی هستند، قابلیت‌های اشکال‌زدایی را فعال کنند، درحالی‌که این ویژگی برای کاربران عادی درنظر گرفته نشده است. متأسفانه این باگ باعث افت شدید عملکرد می‌شود که گیمرها اخیراً با آن مواجه شده‌اند.

مایکروسافت می‌گوید به‌نوبه‌ی خود برای پیکربندی‌ سیستم‌هایی که تحت‌تأثیر این مشکل قرار دارند، به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه‌ی 22H2 ویندوز ۱۱ ارائه کرده است. ردموندی‌ها همچنین نسبت‌به ارتقای دستی سیستم‌عامل با استفاده از ابزار ایجاد Media یا دکمه‌ی Update Now در بخش به‌روزرسانی ویندوز، هشدار می‌دهد.

اگر قبلاً به‌روزرسانی 22H2 ویندوز ۱۱ را نصب کرده‌اید، مایکروسافت راهنمای کاملی برای اطمینان از به‌روز بودن بازی‌ها و برنامه‌های شما ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین اظهار داشت:

ما درحال‌کار روی یک وصله‌ی نرم‌افزاری هستیم و آن را در نسخه‌های بعدی به‌روزرسانی، ارائه خواهیم داد.

مایکروسافت جدول زمانی برای رفع این مشکل ارائه نکرده؛ این شرکت درتلاش است تا مشکلات اساسی عملکرد نسخه‌ی 22H2 ویندوز ۱۱ را هنگام اجرای بازی‌ها، برطرف کند. انویدیا نیز قبلاً نرم‌افزار GeForce Experience را منتشر کرده است تا مشکل مذکور را رفع کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات