تعداد دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل HarmonyOS 2 هواوی به ۳۰۰ میلیون رسید

پنج‌شنبه ۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۵
مطالعه 1 دقیقه
هواوی می‌گوید اکنون ۳۰۰ میلیون دستگاه در حال استفاده از HarmonyOS 2 هستند. این سیستم‌عامل برای دستگاه‌های مختلفی مثل گوشی، تبلت و تلویزیون منتشر شده است.

براساس گفته‌های ریچارد یو، مدیرعامل گروه تجاری مصرف‌کننده در هواوی، سیستم‌عامل اختصاصی این شرکت یعنی HarmonyOS 2 اکنون روی ۳۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است. هواوی با معرفی HarmonyOS 3 قصد دارد تعداد کاربرانش را افزایش دهد.

HarmonyOS هواوی صرفاً محدود به گوشی‌های هوشمند نیست و برای تنوع بالایی از دستگاه‌ها مثل تبلت و تلویزیون نیز ارائه می‌شود. ریچارد یو فروردین‌ماه امسال تعداد دستگاه‌های مجهز به HarmonyOS را ۲۴۰ میلیون اعلام کرده بود.

جدیدترین نسخه از HarmonyOS تغییراتی روی رابط کاربری اعمال می‌کند و یک‌سری قابلیت‌های جدید مثل اتصال دستگاه‌های مختلف به یکدیگر را ارائه می‌دهد. HarmonyOS جدید انیمیشن‌های بهتری دارد و عملکرد آن بهینه شده است.

از زمان تحریم هواوی توسط ایالات متحده و قطع رابطه‌ی تجاری با گوگل، چینی‌ها به‌دنبال توسعه‌ی سیستم‌عاملی اختصاصی بوده‌اند تا وابستگی خود به شرکت‌هایی مثل گوگل را از بین ببرند. HarmonyOS برپایه‌ی اندروید توسعه داده شده و توانسته است در بین کاربران چینی به محبوبیت قابل قبولی برسد.

مطالب مشابه

نظرات