دسکتاپ ویندوز 11 احتمالاً میزبان فولدر اپلیکیشن مشابه اندروید و iOS می‌شود

سه‌شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در حال کار روی قابلیت گروه‌بندی اپلیکیشن‌ها در صفحه‌ی دسکتاپ ویندوز 11 در قالب فولدر اپلیکیشن است. این فولدر احتمالاً عملکرد مشابه‌ اندروید و iOS خواهد داشت.
تبلیغات

بسیاری از کاربران ویندوز از مایکروسافت خواسته‌اند قابلیت‌های جدیدی به منوی استارت اضافه کند و از قرار معلوم شرکت ردموندی قصد دارد به‌زودی گروه‌بندی اپلیکیشن‌ها در منوی استارت را ممکن کند. نکته‌ی عجیب این است که گفته می‌شود این قابلیت احتمالاً در صفحه‌ی دسکتاپ ویندوز نیز ارائه خواهد شد.

براساس آنچه Review Geek به نقل از Windows Latest می‌نویسد، مایکروسافت در ماه گذشته‌ی میلادی برای اولین بار به امکان گرو‌ه‌بندی اپلیکیشن‌ها در قالب فولدر اپلیکیشن اشاره کرده بود. در جریان برگزاری کنفرانس Hybrid Work مجموعه‌ای از اپلیکیشن‌های شبکه‌‌های اجتماعی درون فولدری که روی صفحه‌ی دسکتاپ ویندوز ۱۱ قرار داشت دیده شدند.

صفحه دسکتاپ ویندوز 11 با قابلیت فولدر اپلیکیشن

اکنون امکان ساخت فولدر اپلیکیشن در ویندوز 11 وجود دارد، اما نه به شکلی که در تصویر بالا دیده می‌شود. مزیت قابلیت جدید این است که پیش‌نمایشی از آیکون اپلیکیشن‌ها دیده می‌شود. فولدر اپلیکیشن در ویندوز 11 احتمالاً عملکردی مشابه iOS و اندروید خواهد داشت. ممکن است با کلیک روی فولدر، آیکون‌ اپلیکیشن‌ها بزرگ‌نمایی شود و با کلیک روی بخش‌های دیگر صفحه اپلیکیشن‌ها مجدداً به داخل فولدر بازگردند.

قابلیت فولدر اپلیکیشن فعلاً مراحل آزمایشی را می‌گذراند و ممکن است هرگز به نسخه‌ی نهایی ویندوز 11 اضافه نشود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات