برخی از خریداران آیفون ۱۳ از باگ صورتی‌شدن نمایشگر خبر می‌دهند

یک‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
شواهد نشان می‌دهد که تعداد کمی از گوشی‌های آیفون ۱۳ مشکل جدیدی موسوم به صفحه‌ی صورتی دارند که ظاهراً باگی نرم‌افزاری محسوب می‌شود و احتمالاً به‌زودی برطرف خواهد شد.
تبلیغات

جدیدترین گزارش کاربران در انجمن اپل و ردیت حاکی از آن است که تعداد کمی از گوشی های آیفون ۱۳ باگی دارند که متعاقباً نمایشگر آن‌ها را کاملاً صورتی نشان می‌دهد. کاربران می‌گویند که درصورت وقوع این باگ، نمایشگر لمس‌پذیری خود را از دست می‌دهد و به‌درستی فرامین را اجرا نمی‌کند. در این لحظه، مشخص نیست که باگ یادشده از کجا نشئت می‌گیرد؛ اما به‌نظر می‌رسد که با مشکل جدی و همه‌گیری مواجه نیستیم.

برخی از کاربران بیان می‌کنند که راه‌اندازی مجدد تنظیمات آیفون مشکل را برطرف می‌کند؛ اما برخی دیگر می‌گویند با اپل تماس گرفته و گوشی‌هایشان را با نمونه‌های جدید تعویض کرده‌اند. از قرار معلوم، اپل نیز از این موضوع آگاه است و با استناد به موارد مشابه، احتمالاً باگ یادشده در به‌روزرسانی نرم‌افزاری بعدی برطرف خواهد شد.

به‌طورکلی، منطقی است که صورتی‌شدن نمایشگر مشکلی نرم‌افزاری باشد؛ چراکه برخی از تصاویر و اسکرین‌شات‌های صفحه‌نمایش صورتی نمادهایی مانند نشانگر سیگنال و باتری را در حالت عادی سفید نشان می‌دهند و این در حالی است که احتمالاً مشکل سخت‌افزاری روی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.

درپایان، به کاربران توصیه می‌کنیم که درصورت مواجهه با این باگ، از داده‌هایشان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنند و گوشی‌شان را مجدداً راه‌اندازی و آخرین نسخه‌ی iOS را دریافت کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات