ویندوز 11 به‌زودی از ویجت‌های شخص ثالث پشتیبانی خواهد کرد

ویندوز 11 به‌زودی از ویجت‌های شخص ثالث پشتیبانی خواهد کرد

به‌گفته‌ی یکی از توسعه‌دهندگان ویندوز 11، به‌زودی برای برنامه‌هایی که خود مایکروسافت مدیریتشان نمی‌‌کند، امکان ایجاد ویجت فراهم خواهد شد.

علاوه‌بر منو استارت ویندوز 11، پنل ویجت‌های این سیستم‌عامل یکی از ویژگی‌های مهم و برجسته‌ی آن به‌حساب می‌آید. این پنل در زمان عرضه توجه افراد زیادی را جلب نکرد؛ چراکه فقط به ویجت‌های خود مایکروسافت محدود می‌شد و امکانات سفارشی‌سازی چندانی نیز نداشت.

حالا به‌گزارش mspoweruser، یکی از توسعه‌دهندگان ویندوز 11 با نام کاربری FireCube با انتشار پستی در توییتر از تغییر سیاست‌‌گذاری‌های فروشگاه اپلیکیشن مایکروسافت خبر داد. به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد امکان ایجاد ویجت‌های شخص ثالث را نیز در پنل ویجت‌های ویندوز 11 فراهم کند. از توییت FireCube می‌توان این‌گونه برداشت کرد که رابط‌های نرم‌افزاری آخرین سیستم‌عامل ویندوز، برای برنامه‌های شخص سوم امکان ایجاد ابزارک را فراهم خواهد کرد.

firecube

مایکروسافت برای کشف قابلیت‌های بیشتر پنل ویجت‌های ویندوز 11، به توسعه‌دهندگان توصیه می‌کند ویجت‌های خود را در فروشگاه مایکروسافت آپلود کنند و هم‌زمان نیز بوردی برای نمایش ویجت‌های نصب‌شدنی برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

نحوه‌ی ساخت ویجت‌های شخص ثالت برای ویندوز 11 هنوز مشخص نیست؛ اما احتمال می‌رود که این ویجت‌ها بر پایه‌ی وب‌ ساخته شوند. اگر خبر پشتیبانی ویندوز 11 از ویجت‌های شخص ثالث صحت داشته باشد، می‌توان امیدوار بود که ویندوز 11 جذابیت بیشتری برای کاربران پیدا کند.

شما کاربران زومیت درباره‌ی اضافه‌شدن قابلیت ایجادکردن ویجت‌ برای برنامه‌هایی غیر از برنامه‌های خود ویندوز 11 چه دیدگاهی دارید؟

لوگوی تلگرام

با کانال تلگرام زومیت، آخرین اخبار فناوری و علمی را سریع‌تر از همیشه دنبال کنید.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده