گوگل ویژگی‌های ایمنی کاربران را به الزامی برای دریافت سرویس‌های GMS تبدیل می‌کند

پنج‌شنبه ۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
گفته می‌شود گوگل در اندروید ۱۲ ویژگی‌های ایمنی کاربران در شرایط اضطراری را به الزامی برای دریافت مجوز سرویس GMS تبدیل کرده است.
تبلیغات

سرویس‌های موبایل گوگل (GMS) مجموعه‌ای از برنامه‌های ضروری محسوب می‌شوند که درواقع به پیش‌نیازی مهم برای لذت‌بردن از گوشی‌های هوشمند اندرویدی تبدیل شده‌اند. سرویس‌هایی نظیر کروم و گوگل‌مپس و جیمیل به‌قدری محبوب‌اند که نبود آن‌ها می‌تواند لطمه‌ی جبران‌ناپذیری به سازندگان گوشی‌های هوشمند بزند.

برای واجدشرایط‌بودن دریافت مجوز GMS، تولیدکنندگان ثالث باید مجموعه‌ای از الزامات استاندارد را برآورده کنند. اکنون، به‌نظر می‌رسد که گوگل پیش‌نیاز جدیدی برای دریافت مجوز یادشده در اندروید ۱۲ در نظر گرفته است و براساس آن، شرکت‌های ثالث باید قابلیت‌های جدیدی در تنظیمات «ایمنی و اضطراری» بگنجانند که تضمین می‌کند هر کاربر اندروید از سطح اولیه‌ی محافظت دربرابر واکنش‌های آلرژیک، زلزله و... برخوردار است.

گفته می‌شود اطلاعات پزشکی، تماس‌های اضطراری، SOS، خدمات مکان‌یابی و هشدارهای زلزله اکنون طبق قوانین GMS به پیش‌نیاز تبدیل شده‌اند. البته بسیاری از این ویژگی‌های ذکرشده سال‌ها است در اندروید وجود دارند و ممکن است مستقیما آن‌ها را گوگل یا رابط‌های کاربری شرکت‌های ثالث پیاده‌سازی کرده باشند؛ اما اکنون تمامی آن‌ها به الزام تبدیل شده‌اند.

تماس‌های اضطراری SOS یکی از ویژگی‌هایی محسوب می‌شود که در پیش‌نمایش توسعه‌دهنده‌ی اندروید ۱۲ معرفی شد. قابلیت یادشده به کاربران امکان می‌دهد که روی دکمه‌ی پاور پنج بار ضربه بزنند تا دستگاه پس از پنج‌ ثانیه با خدمات اضطراری تماس بگیرد. این ویژگی برای اندروید ۱۲ دردسترس خواهد بود و می‌توان آن را در برنامه‌ی ایمنی شخصی گوشی‌های پیکسل فعال کرد.

تمامی این الزامات در منو تنظیمات اندروید ازطریق «پلی سرویس» تعبیه می‌شوند؛ اما دردسترس‌بودن آن‌ها به موقعیت مکانی فرد بستگی دارد. برای مثال، قطعا در کشور ما ویژگی SOS غیرفعال خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات