اپل در به‌روزرسانی macOS 12.1 مشکل درگاه مگ‌سیف و سایر باگ‌ها را برطرف کرده است

اپل در به‌روزرسانی macOS 12.1 مشکل درگاه مگ‌سیف و سایر باگ‌ها را برطرف کرده است

گفته می‌شود اپل با ارائه جدیدترین نسخه بتای macOS 12.1 بسیاری از باگ‌های گزارش‌شده همچون مشکلات درگاه مگ‌سیف، اتصال به نمایشگرهای اکسترنال و... را برطرف کرده است.

اخیرا گزارش شده بود که برخی از مدل‌های ۱۶ اینچی مک‌بوک پرو، هنگامی که خاموش می‌شوند، در صورت وصل‌شدن کانکتور مگ‌سیف، به‌درستی شارژ نمی‌شوند. از قرار معلوم، چراغ نشانگر مگ‌سیف به‌جای سبزشدن، به رنگ کهربایی چشمک می‌زند و نمی‌تواند انرژی را به باتری مک برساند؛ چشمک زن کهربایی چراغ مگ‌سیف نشان می‌دهد که چیزی به‌طور معمول کار نمی‌کند.

افزون‌براین، کاربران در انجمن‌های پشتیبانی اپل مشکلاتی را در استفاده از مانیتورهای اکسترنال گزارش کرده بودند که گفته می‌شد مانیتورهای اکسترنال پس از باز و بسته‌شدن در مک‌بوک پرو با تأخیر آماده به‌کار می‌شوند. حال به‌نظر می‌رسد که غول دنیای فناوری پس از مدت کوتاهی مشکلات مذکور را در جدیدترین نسخه بتای macOS 12.1 برطرف کرده است.

با گذر از موارد یادشده، در انجمن ردیت گزاش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد تماشای ویدیوهای یوتیوب با کیفیت HDR در مرورگر سافاری و سپس پیمایش به بخش نظرات به ایجاد خطایی در کرنل نسخه‌ی 12.0.1 مک‌اواس مانتری منجر می‌شود. تماشای یوتیوب به‌صورت تمام‌صفحه و سپس خروج از این حالت نیز، می‌تواند باعث خطایی مشابه شود و ممکن است در وهله‌ی نخست دستگاه‌های ۱۶ گیگابایتی تأثیر بگذارد؛ البته این باگ در مدل‌های ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی نیز دیده شده است‌.

خوشبختانه اپل این مورد را نیز به‌همراه سایر باگ‌هایی نظیر مشکلات عدم پاسخ‌گویی به کلیک‌های ترک‌پد و بهینه‌نبودن نوار منو با ناچ و... برطرف کرده است. دراین‌میان، شنیده‌ها از آن حکایت دارند که درگاه SD در مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۴ اینچی با برخی از کارت‌های SD سازگار نیست و سبب مشکلاتی برای کاربران شده است و مشخص نیست که کوپرتینویی‌ها این باگ رو در نسخه جدید مک‌اواس برطرف کرده‌اند یا خیر.

درحال‌حاضر macOS 12.1 در مرحله بتا قرار دارد و طبیعتا پیشنهاد نمی‌شود این نسخه را بارگیری کنید؛ زیرا معمولا نسخه‌های بتا شامل باگ‌هایی هستند که می‌توانند روی تجربه کاربری تأثیر منفی بگذارند و حتی به دستگاه کاربران آسیب برسانند. اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود، نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل دسکتاپ اپل باید برای تمام دستگاه‌های سازگار در هفته‌های آینده منتشر خواهد شد.

منبع APPLEINSIDER

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده