شیائومی به‌روزرسانی نسخه تقویت‌ شده MIUI 12.5 را خارج از چین نیز عرضه خواهد کرد

دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
شیائومی تصمیم گرفته است به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5 را برای برخی از گوشی‌های سری می ۱۰ و می ۱۱، به‌صورت جهانی عرضه کند.
تبلیغات

شیائومی چندی پیش عرضه به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5ا(MIUI 12.5 Enhanced Edition) را برای برخی از مدل‌های گوشی‌های خود در داخل چین شروع کرد که قرار بود تا تاریخ ۲۷ آگوست برای اولین سری از گوشی‌ها به پایان برسد. بر اساس گزارش GSMarena، شرکت چینی اعلام کرده است که پوسته تقویت‌شده MIUI 12.5 را برای سری می ۱۰ و می ۱۱ به‌صورت جهانی عرضه خواهد کرد. لیست گوشی‌های دریافت‌کننده این به‌روزرسانی را در ادامه مشاهده می‌کنید.

  • می ۱۱، می ۱۱ اولترا و می ۱۱ آی
  • می ۱۱ ایکس پرو، می ۱۱ ایکس و می ۱۰ تی پرو 5G
  • می ۱۰ تی 5G، می ۱۰ پرو 5G و می ۱۰ مدل 5G

دستگاه‌های فوق طی سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی (ماه‌های اکتبر و دسامبر) این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

البته لیست گوشی‌های دریافت‌کننده به‌روزرسانی در چین، مدل‌های بیشتری را در بر می‌گیرد که در این لیست حضور ندارند؛ بنابراین احتمال می‌رود شیائومی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5 را برای گوشی‌های بیشتری ارائه کند.

همان‌طور که از نام این نسخه پیدا است، شیائومی برخی از جنبه‌های پوسته اندروید خود را در Enhanced Edition تقویت کرده است. نسخه اصلی MIUI 12.5 سال گذشته رونمایی شد و حالا در نسخه تقویت‌شده، شیائومی به‌صورت کلی روی بهبود بهینه‌سازی و طول عمر کار کرده است.

برای مثال، قابلیت Atomic Memory باعث بهینه شدن استفاده از رم دستگاه می‌شود و به اپلیکیشن‌های بیشتری امکان اجرا شدن در پس‌زمینه می‌دهد. علاوه بر این، تکنیک بهینه‌سازی دیگری باعث شده است مصرف پردازنده تا ۱۵ درصد و مصرف باتری در برخی از سناریو‌ها تا ۸ درصد پایین بیاید. 

شیائومی ادعا می‌کند که قابلیت Liquid Storage، حافظه ذخیره‌سازی دستگاه را نیز در شرایط بهینه نگاه می‌دارد تا طول عمر آن افزایش پیدا کند و بعد از ۳۶ ماه استفاده از گوشی، عملکرد خواندن/نوشتن حافظه تنها حدود ۵ درصد افت می‌کند.

اگر از کاربران گوشی‌های شیائومی هستید، آیا گوشی شما در لیست دریافت به‌روزرسانی نسخه تقویت‌شده MIUI 12.5 قرار دارد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات