معرفی مجدد ویجت‌ها و فید هوشمند با ویندوز ۱۱

معرفی مجدد ویجت‌ها و فید هوشمند با ویندوز ۱۱

ویندوز ۱۱ حاوی بخش جدیدی شامل ویجت‌ها در کنار اخبار و خوراک (فید) سفارشی‌شده‌ی کاربران است که توسعه‌دهندگان نیز قادر به ارایه‌ی محتوای خود در این بخش خواهند بود.

مایکروسافت دقایقی پیش از نسل جدید سیستم عامل محبوب خود رونمایی کرد. ویندوز ۱۱ با انبوهی از قابلیت‌های جدید همراه شده است تا تجربه‌ی کاملا متفاوتی را در مقایسه با نسل پیشین خود به ارمغان آورد. یکی از این بخش‌ها، ویجت است که طی سال‌های اخیر با به‌کارگیری در سیستم‌عامل‌های موبایل بیش‌ازپیش نظر کاربران را به خود جلب کرده است.

پیش از کنفرانس پیش‌بینی می‌شد که تنها ویجت‌های رسمی ویندوز و مایکروسافت در این بخش در دسترس کاربران باشند. اما پس از ارایه‌ی جزئیات بیشتر از سوی غول دنیای فناوری، اکنون می‌دانیم که توسعه‌دهندگان نیز قادر به توسعه‌ی ویجت‌های مورد نظر خود و ارایه‌ی آن به کاربران از طریق همین بخش خواهند بود. اما توسعه‌ی ویجت‌ها تنها قابلت جدید در دسترس توسعه‌دهندگان نخواهد بود.

پانوز پانای مدیر محصول مایکروسافت در خلال کنفرانس، بخش ویجت‌ها را صفحه‌ی شیشه‌ای بسیار زیبایی عنوان که قابلیت ارایه‌ی خوراک (فید) سفارشی‌سازی شده مختص هر کاربر با کمک هوش مصنوعی را دارد. توسعه‌دهندگان قادر به ارایه‌ی اخبار و موارد مفیدی به کاربران و تعامل با آن‌ها از طریق همین بخش هستند. همچنین به‌لطف وجود قابلیت‌های پرداخت مبلغ، امکان خرید یا پرداخت هدیه توسط کاربران به توسعه‌دهندگان نیز از همین طریق در دسترس است.

منبع windowscentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده