اپل افزونه‌های مرورگر سافاری را به آیفون و آیپد اضافه می‌کند

اپل افزونه‌های مرورگر سافاری را به آیفون و آیپد اضافه می‌کند

به‌روزرسانی سافاری در iOS 15، قابلیت‌های نسخه وب این مرورگر را به آیفون و آیپد خواهد آورد. 

اپل در کنار اعلام به‌روزرسانی‌های مربوط به حفظ حریم شخصی در جریان رویداد توسعه‌دهندگان (WWDC 2021)، از قابلیت‌های جدیدی برای مرورگر سافاری رونمایی کرد. از جمله این قابلیت‌ها می‌توان به اضافه شدن افزونه‌های وب مرورگر سافاری به آیپد و آیفون اشاره کرد. 

به لطف طراحی جدید نوار تب‌ها و گروه‌بندی آن‌ها، مدیریت تب و پنجره‌ها در آیفون و آیپد آسان‌تر از گذشته خواهد شد. تب‌ها در نسخه جدید iOS فشرده‌تر خواهند بود و کاربر می‌تواند با ضربه به قسمت نوار آدرس، اطلاعات بیشتری در مورد صفحه وب مشاهده کند. 

مقاله‌ی مرتبط:

طراحی مرورگر سافاری در آیفون و آیپد قرار است از نسخه‌های قدیمی‌تر منظم‌تر شود و تمام تب‌ها، نوار ابزار و بخش جست‌وجو در یک فضا قرار بگیرند. نوار تب به همان رنگ صفحه‌ی وب بازشده درخواهد آمد تا زیبایی بیشتری به این مرورگر بدهد.

آنچه از ظواهر امر پیدا است، تب‌های گروهی شبیه بوک‌مارک‌های فعال عمل خواهند کرد و از آشفتگی در این مرورگر می‌کاهند. این گروه‌ها در سایدبار سمت چپ مک قرار دارند و در بین تمام دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شوند و می‌توان آن‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشت. 

سافاری مک

در  iOS 15، نوار تب جدید آیفون و آیپد به همین شکل عمل خواهد کرد و در انتهای صفحه‌ نمایش داده خواهد شد. این نوار تب با ضربه به صفحه نمایان و هنگام اسکرول کردن، پنهان می‌شود. این ابزار جدید همچنین به کاربر اجازه می‌دهد با کشیدن انگشت روی نوار، به تب دیگری برود.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده