درایور جدید AMD ویندوز ۱۰ را با مشکل بوت مواجه می‌کند

درایور جدید AMD ویندوز ۱۰ را با مشکل بوت مواجه می‌کند

جدیدترین نسخه از درایور SCSIAdapter شرکت AMD که ازطریق بخش Windows Update در ویندوز ۱۰ نصب می‌شود، مشکلاتی در بوت ویندوز ایجاد می‌کند و فعلا پچی برای آن منتشر نشده است.

باگ جدیدی که طبق گزارش‌ها به درایور AMD SCSIAdapter ارتباط دارد، ظاهرا باعث بروز مشکلاتی در بوت ویندوز ۱۰ مایکروسافت (Microsoft Windows 10) موقع استفاده از قطعات سخت‌افزاری خاصی شده است. به‌نوشته‌ی تامز هاردور، مشکل جدید ویندوز ۱۰ بیشتر روی سیستم‌های دارای مادربرد گیگابایت ظاهر می‌شود.

کاربران ویندوز ۱۰ جزئیات مشکل جدید را در انجمن ComputerBase و انجمن Microsoft Answers و ساب‌ردیت AMD در انجمن ردیت مطرح کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد این مشکل پس از نصب درایور AMD SCSIAdapter 9.3.0.221 از‌طریق بخش Windows Update ایجاد شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مادربردهای Aorus گیگابایت که از تراشه‌ی X570 ای ام دی استفاده می‌کنند، بیشتر از مادربردهای دیگر تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند. تنها راهکار فعلی برای رفع مشکل، حذف به‌روزرسانی جدید درایور و جلوگیری از نصب مجدد آن از‌طریق Windows Update است. 

بیش از یک هفته از ثبت نخستین شکایت‌ها با محوریت مشکل جدید ویندوز ۱۰ می‌گذرد؛ اما مشکل هنوز رفع نشده است. مشکل جدید باردیگر به کاربران گوش‌زد می‌کند درایورهای جدید را به‌جای نصب از‌طریق Windows Update مستقیما از وب‌سایت شرکت توسعه‌دهنده دانلود کنند. ظاهرا به‌روزرسانی جدید ویندوز ۱۰ که مشکل را ایجاد می‌کند، نه‌تنها برای کاربران اینسایدر، بلکه برای کاربران عادی نیز منتشر شده است. 

منبع tomshardware
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده