ویدئویی جدید طراحی و ویژگی‌های اصلی Harmony OS را نشان می‌دهد

سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
به‌تازگی ویدئو جدیدی از سیستم‌عامل هارمونی او اس هواوی منتشر شده که با تغییرات زیادی همراه بوده است.
تبلیغات

‌به‌گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا، هواوی قصد دارد که انتشار سیستم‌عامل هارمونی را از اوایل ژو‌ئن ۲۰۲۱ (خرداد ۱۴۰۰) روی گوشی‌هایش آغاز کند. هرچند سیستم داخلی هنوز در مرحله‌ی آزمایشی است، به‌تازگی ویدئویی چهاردقیقه‌ای در ویبو منتشر شده است که قابلیت‌های کلی Harmony OS را نشان می‌دهد.

یکی از تغییرات اساسی مربوط به کنترل‌سنتر جدید است که با پایین‌کشیدن از گوشه‌ی بالا سمت راست به این بخش وارد می‌شوید. با کشیدن به‌سمت پایین در گوشه‌ی بالا سمت چپ، به بخش جست‌و‌جوی داخل گوشی هدایت خواهید شد و با حرکت به سمت پایین در هر نقطه، صفحه‌نمایش اعلان‌ها نمایش داده می‌شود.

در این ویدئو، از گوشی میت 40 پرو هواوی (Huawei Mate 40 Pro) استفاده شده است. برنامه‌ها خیلی سریع‌تر از آنچه در گوشی‌های اندرویدی دیدیم، باز می‌شوند. بااین‌حال، فردی که پشت ویدئو قرار دارد، به بینندگان یادآوری می‌کند که این سیستم‌عامل اکنون فقط برای برنامه‌‌های داخلی مناسب است و احتمال دارد که برای برنامه‌های شخص ثالث و بازی‌ها خیلی سریع نباشد.

ازنظر بصری، Harmony OS 2.0 تقریبا نزدیک به چیزی است که در گوشی‌های هوشمند هواوی با رابط کاربری EMUI 11 دیدیم. درحال‌حاضر، هواوی طراحی بصری زیبایی برای هارمونی او اس خلق کرده و منطقی است که به آن پایبند باشد. هنوز نمی‌دانیم که سیستم‌عامل جدید هواوی مبتنی‌بر هسته‌ی اندروید است یا پلتفرمی کاملا متفاوت که از صفر ساخته شده است. امیدواریم که به‌زودی جزئیات بیشتری از این سیستم‌عامل بدانیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات