مایکروسافت مشکلات آپدیت جدید ویندوز 10 مربوط به کاهش نرخ فریم بازی‌ها را رفع می‌کند

مایکروسافت مشکلات آپدیت جدید ویندوز 10 مربوط به کاهش نرخ فریم بازی‌ها را رفع می‌کند

به‌روزرسانی جدید ویندوز 10 مشکلاتی برای گیمر‌ها ایجاد کرده است. به‌گفته‌ی کاربران، در آپدیت به نسخه‌ی جدید ویندوز نرخ فریم بازی‌ها افت می‌کند. مایکروسافت راه‌حلی برای این مشکل ارائه داده است.

به‌گزارش Mspoweruser، گیمر‌ها گزارش‌ داده‌اند که در جدید‌ترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ به نسخه‌ی KB5000842 و KB5001330 مشکلاتی در عملکرد بازی‌ها ایجاد شده و آن کاهش نرخ فریم بازی‌ها است. حتی چند روز گذشته، انویدیا نیز این مسئله را تأیید کرد و گفت: «اگر مشکلی در عملکرد بازی‌ها دارید، به نسخه‌ی قبلی ویندوز بازگردید.» بعد از نارضایتی کاربران، بالاخره مایکروسافت وارد میدان شد و این موضوع را بررسی کرد و گفت: «برخی از کاربران بعد از آپدیت جدید، عملکردی کمتر از حد انتظار را در اجرای بازی‌ها گزارش کردند. طبق گفته‌ی مایکروسافت، اکثر کاربرانی که با این مشکل روبه‌رو شدند، بازی‌ها را به حالت تمام‌صفحه یا با استفاده از دو یا چند مانیتور اجرا می‌کردند.»

خوشبختانه مایکروسافت اعلام کرد این مشکل با استفاده از قابلیت Known Issue Rollback با بازگردانی خودکار وصله‌های جدید با قدیم برطرف می‌شود. مایکروسافت در ادامه می‌گوید:

این مشکل احتمال دارد حداکثر ۲۴ ساعات طول بکشد تا وضوح تصویر به‌طور خودکار روی دستگاه‌ها منتقل شود. ریست دستگاه احتمالا کمک ‌می‌کند وضوح تصویر سریع‌تر روی دستگاهتان اعمال شود.

قابلیت Known Issue Rollback (KIR) با نشانه‌گذاری روی پچ خاص در سرور‌های میکروسافت کار می‌کند. زمانی‌که کلاینت‌ها سرور را بررسی می‌کنند، به‌طور خودکار به مسیر کد قدیمی بازمی‌گردند؛ البته استفاده از این ویژگی فقط برای وصله‌های غیر‌امنیتی کاربرد دارد و احتمالا یک روز زمان می‌برد تا اجرا شود.

آیا شما کاربران زومیت هم با این مشکل رو‌به‌رو شده‌اید؟ دیدگاه‌های خود را درباره‌ی این خبر با ما و دیگر مخاطبان به‌اشتراک بگذارید.

منبع Mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده