کشف پیامی پنهانی در ویندوز ۹۵ بعد از ۲۵ سال

کشف پیامی پنهانی در ویندوز ۹۵ بعد از ۲۵ سال

 اگرچه بیش از دو دهه از انتشار ویندوز ۹۵ می‌گذرد، اما اخیرا هکری موفق شد پیامی پنهانی (Easter Egg) در اپلیکیشن ایمیل آن پیدا کند که تاکنون مخفی مانده بود.

۲۵ سال از زمانی می‌گذرد که ویندوز ۹۵ برای نخستین‌بار در دسترس عموم قرار گرفت. ویندوز 95 در زمان خود انقلاب بزرگی در صنعت نرم‌افزارها و سیستم‌عامل‌های کامپیوتر به حساب می‌آمد و در همین نسخه بود که کاربران توانستند برای اولین‌بار با مرورگر اینترنت اکسپلورر به گشت‌و‌گذار در اینترنت بپردازند.

حالا بعد از ربع قرن، هکری به نام Albacore در توییتر اعلام کرده پیامی مخفی (Easter Egg) در اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۹۵ پیدا کرده است که تاکنون مخفی مانده بود. پیام پنهان در اپلیکیشن ایمیل ویندوز 95 هنوز در فهرست ویکی‌پدیای ایستر اگ‌های ویندوز ۹۵ ثبت نشده است.

برای دیدن Easter Egg باید وارد اپلیکیشن ایمیل ویندوز ۹۵ شوید، پنجره‌ی About را باز کرده، یکی از فایل‌ها را انتخاب کرده و کلمه‌ی Mortimer را تایپ کنید. با این کار پنجره‌ای باز می‌شود که اسم توسعه‌دهندگان اپلیکیشن را به شما نشان خواهد داد.

اگر می‌خواهید پیام پنهانی ویندوز ۹۵ را تجربه کنید، نسخه‌ای از ویندوز ۹۵ در وب سایت Archive موجود است که می‌توان آن را در پنجره‌ی مرورگر راه اندازی کرد.

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید