فهرست دستگاه‌های سازگار با iOS 15 فاش شد؛ پایان پشتیبانی از آیفون 6s و آیفون SE

فهرست دستگاه‌های سازگار با iOS 15 فاش شد؛ پایان پشتیبانی از آیفون 6s و آیفون SE

به گزارش iPhoneSoft، اپل قصد دارد با انتشار iOS 15 به‌صورت رسمی به پشتیبانی نرم‌افزاری از آیفون 6s و 6s پلاس و نسل اول آیفون SE خاتمه بدهد. 

در گزارشی که توسط iPhoneSoft منتشر شده است به فهرست دستگاه‌هایی اشاره می‌شود که اپل قصد دارد هنگام انتشار iOS 15 به ‌پشتیبانی از آن‌ها خاتمه بدهد. جزئیات گزارش iPhoneSoft با خبری که در پایان سال گذشته‌ی میلادی در همین زمینه توسط منبعی دیگر منتشر شده بود، هم‌خوانی دارد. بدین ترتیب، آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس و مدل اول آیفون SE قرار نیست iOS 15 را دریافت کنند.

براساس گزارش 9to5Mac، این خبر توسط یکی از توسعه‌دهندگان اپل که نخواسته نامش فاش شود، در اختیار iPhoneSoft قرار گرفته است. iPhoneSoft به نخستین فهرست از آیفون‌هایی که در ماه ژوئن پیش رو (خرداد و تیر ۱۳۹۹) قرار است نسخه‌ی بتای iOS 15 را دریافت کنند، دسترسی دارد.

براساس این گزارش، اپل پشتیبانی نرم‌افزاری از آیفون‌هایی که دارای تراشه‌ی A9 و مدل‌های قدیمی‌تر تراشه‌های سری A هستند خاتمه خواهد داد. این موضوع ممکن است برای افراد زیادی در خارج از ایران اهمیت چندانی نداشته باشد؛ اما دستگاهی مثل آیفون ۶ اس در بازار کشور ما محبوبیت زیادی دارد و پایان پشتیبانی نرم‌افزاری از آن خبر خوبی محسوب نمی‌شود.

آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور و مهر ۱۳۹۴) به بازار آمدند و تاریخ عرضه‌ی آیفون SE نسل اول به مارس ۲۰۱۶ (اسفند ۱۳۹۴ و فروردین ۱۴۰۰) برمی‌گردد. این گوشی‌ها محبوبیت بسیار زیادی دارند و سال‌ها است که توسط اپل پشتیبانی می‌شوند. 

دو ماه مانده به پایان سال ۲۰۲۰، خبرگزاری The Verifier در گزارشی اختصاصی، ادعای مشابهی مطرح کرده بود؛ اما گزارش iPhoneSoft حاوی جزئیات بیشتری است؛ این رسانه‌ی فرانسوی می‌گوید iOS 15 اپل «احتمالا» روی آیپد مینی ۴ و آیپد ایر ۲ و آیپد ۵ نیز در دسترس قرار نمی‌گیرد.

بدین ترتیب براساس آنچه iPhoneSoft ادعا می‌کند، دستگاه‌های زیر تحت پشتیبانی iOS 15 و iPadOS 15 خواهند بود:

دستگاه‌های تحت پشتیبانی سیستم‌های عامل iOS 15 و iPadOS 15 از نگاه iPhoneSoft (فهرست زیر به ‌تأیید رسمی اپل نرسیده است)
iOS 15iPadOS 15
آیفون‌های سال ۲۰۲۱آیپدهای سال ۲۰۲۱
آیفون ۱۲ مینیآیپد پرو ۱۲٫۹ اینچ
آیفون ۱۲ آیپد پرو ۹٫۷، ۱۰٫۵ و ۱۱ اینچ
آیفون ۱۲ پرو آیپد ایر ۳
آیفون ۱۲ پرو مکس آیپد ایر ۴
آیفون ۱۱ آیپد ۶، ۷ و ۸
آیفون ۱۱ پروآیپد مینی ۵
آیفون ۱۱ پرو مکس-
آیفون XS -
آیفون XS Max -
آیفون XR -
آیفون X -
آیفون ۸-
آیفون ۸ پلاس-
آیفون ۷ -
آیفون ۷ پلاس -
آیفون SE نسل دوم-
آیپاد تاچ نسل هفتم-

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در مورد این خبر دارید؟

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده