آپدیت جدید ویندوز 10، مشکل صفحه آبی را در رایانه‌های مجهزبه تاندربولت رفع می‌کند

آپدیت جدید ویندوز 10، مشکل صفحه آبی را در رایانه‌های مجهزبه تاندربولت رفع می‌کند

نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ به‌هنگام انتشار باعث بروز برخی مشکلات در رایانه‌های مجهزبه تاندربولت شد. مایکروسافت به‌تازگی از رفع این مشکل خبر داده است.

شماری از کاربرانی که نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ (Microsoft Windows 10) را روی رایانه‌های خود نصب کردند از بروز مشکلی جدی در سیستم‌های خود خبر دادند که امکان کار با آن‌ها را غیرممکن می‌کرد. نسخه‌ی موردبحث ویندوز ۱۰ که با نام به‌روزرسانی مه ۲۰۲۰ هم شناخته می‌شود، از مدتی پیش به‌صورت گستره در دسترس قرار گرفته است و برخی بهبودها را روی سیستم‌عامل اعمال می‌کند. البته به‌روزرسانی مه ۲۰۲۰ به‌طور کلی به‌روزرسانی بزرگی نیست و قابلیت جدید خاصی را به ویندوز ۱۰ نمی‌آورد. کاربران می‌گویند به‌هنگام استفاده از داک تاندربولت در نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰، اخطار صفحه‌ی آبی روی رایانه‌شان ظاهر شده است.

در ماه مه گذشته (اردیبهشت و خرداد ۱۳۹۹) بود که اینتل و مایکروسافت در همکاری با یک‌دیگر موفق‌ شدند دلیل اصلی عدم سازگاری ویندوز ۱۰ با تاندربولت و در نتیجه ظاهر شدن خطای صفحه‌ی آبی را پیدا کنند. ظاهرا سه دسته از سیستم‌ها تحت تأثیر باگ جدید قرار گرفته‌اند: تمامی رایانه‌های مجهزبه ویندوز ۱۰ که حداقل یک درگاه تاندربولت دارند، تمامی رایانه‌هایی که قابلیت Kernel DMA Protection روی آن‌ها فعال شده است و همچنین تمامی رایانه‌هایی که قابلیت Hypervisor Platform روی آن‌ها فعال نیست. به‌همین دلیل بود که مایکروسافت برای جلوگیری از ایجاد مشکل در رایانه‌ی کاربران، فرآیند انتشار نسخه‌ی ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ را به‌حالت تعلیق درآورد. 

حال به‌نظر می‌رسد پس از مدتی به‌نسبت طولانی، مایکروسافت توانسته است باگ موردبحث را رفع کند. از قرار معلوم ردموندی‌ها به‌روزرسانی جدیدی با نام KB4565503 منتشر کرده‌اند که با نصب آن، خطای صفحه‌ی آبی‌ ناپدید می‌شود. از آن‌جایی که مشکل رفع شده، مایکروسافت به‌روزرسانی مه ۲۰۲۰ را به‌شکل گسترده‌تر در دسترس قرار داده است. اگر به رایانه‌ی ویندوزی شما داک تاندربولت متصل شده است می‌توانید همین حالا وارد منوی تتظیمات شوید و نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ را دانلود کنید.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده