شیائومی ویژگی‌های جدیدی به اپلیکیشن دوربین MIUI 11 اضافه می‌کند

شیائومی ویژگی‌های جدیدی به اپلیکیشن دوربین MIUI 11 اضافه می‌کند

در کد‌های نسخه‌ی‌های آزمایشی جدید MIUI 11 به قابلیت‌های جدیدی برای اپلیکیشن دوربین اشاره شده است.

شیائومی سپتامبر سال جاری نسخه‌ی یازدهم MIUI را رونمایی کرد. در نسخه‌ی جدید این رابط‌ کاربری، چینی‌ها تغییرات ریز‌و‌درشتی اعمال کرده‌اند. فونت جدید و ویژگی به‌روزشده‌ی نمایشگر همواره روشن و تم تیره ازجمله مهم‌ترین تغییرات در این نسخه به‌شمار می‌روند. 

در‌حالی‌که هم‌اکنون MIUI 11 برای بسیاری‌ از گوشی‌های شیائومی منتشر شده، به‌نظر می‌رسد چینی‌ها هنوز برای اضافه‌کردن قابلیت‌های جدید به این نسخه از رابط‌ کاربری‌شان برنامه‌هایی در ذهن دارند. نسخه‌های آزمایش MIUI 11 که در هفته‌های گذشته برای قشر خاصی از کاربران گوشی‌های شیائومی منتشر شده است، قطعه‌ کد‌ها و شواهدی را شامل می‌شود که از چندین ویژگی و قابلیت جدید برای اپلیکیشن دوربین خبر می‌دهد. 

برچسب‌زنی در ویدئو

رشته‌ کد‌های موجود در جدید‌ترین بیلد MIUI 11 به قابلیت جدیدی با عنوان «برچسب‌زنی در ویدئو‌» اشاره می‌کند که به کاربر اجازه‌ی نشانه‌گذاری حین فیلم‌برداری را می‌‌دهد. به‌واسطه‌ی قابلیت یادشده، بلافاصله پس‌از پخش ویدئو (احتمالا در اپلیکیشن گالری پیش‌فرض گوشی‌های شیائومی) امکان انتقال به نقطه‌ی نشانه‌گذاری ویدئو وجود دارد. قابلیت مذکور به‌ویژه برای مصاحبه‌ها بسیار کاربردیاست؛ زیرا می‌توان به‌راحتی بخش‌های مهم را برای دسترسی سریع نشانه‌گذاری کرد. در توضیحات این قابلیت آمده است:

کلیک کنید تا در ویدئو نشانه‌گذاری شود. می‌توانید حین پخش ویدئو به محل نشانه‌گذاری‌شده دسترسی پیدا کنید.

اسکن اسناد و کارت‌های هویتی

افزون‌بر ویژگی‌های گفته شده، چینی‌ها به‌دنبال اضافه‌کردن قابلیت اسکن‌کردن اسناد و کارت‌های هویتی در اپلیکیشن دوربین MIUI 11 هستند. قابلیت جدید Document Mode به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر اسکن‌شده را به‌صورت سیاه‌و‌سفید یا تقویت‌شده برای افزایش خوانایی متون ذخیره‌سازی کنند. همچنین، امکان اسکن دوروی کارت‌های هویتی با قابلیتی تحت‌عنوان ID Copy Mode فراهم است. تصاویر تهیه‌شده در این بخش در قالب A4 هستند.

پشتیبانی از HEIC 

پشتیبانی از فرمت تصویری HEIF/HEIC نیز دیگر قابلیت جدیدی است که در رشته‌‌کد‌های بیلد‌های جدید یافت شده است. به‌واسطه‌ی این فرمت، افراد می‌توانند بدون کاهش کیفیت و جزئیات تصویر، عکس‌هایی با حجمی کمتر از فرمت‌های PNG یا JPG تهیه کنند. کاربران می‌توانند ازطریق بخش تنظیمات این ویژگی را در زیرمنو HEIC Format فعال کنند.

تاکنون فقط قابلیت‌های مذکور در رشته‌کد‌های جدید MIUI 11 مشاهده شده‌اند و هیچ اطلاعاتی درباره‌ی زمان دقیق انتشار آن‌ها برای کاربران دردسترس نیست؛ با‌این‌حال، با‌توجه‌به ظاهر‌شدن قابلیت‌های یادشده در بیلد‌های آزمایشی، انتظار می‌رود در آینده‌ی نزدیک شاهد انتشار عمومی آن‌ها باشیم.

چقدر از به‌روزرسانی MIUI 11 راضی هستید؟ آیا تغییرات این نسخه را مثبت ارزیابی می‌کنید؟ دیدگاه خود را در‌این‌باره با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. 


منبع xda-developers

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید