نسخه غیر رسمی اندروید برای نینتندو سوئیچ منتشر شد

نسخه غیر رسمی اندروید برای نینتندو سوئیچ منتشر شد

استفاده از کنسول نینتندو سوئیچ همراه‌با سیستم‌عامل اندروید و امکانات آن تجربه‌ی بی نظیری ارائه می‌کند که اخیرا امکان آن فراهم شده‌ است.

نسخه‌ی غیررسمی اندروید برای کنسول بازی نینتندو سوئیچ تنها ۵ ماه پس از آنکه صحبت‌هایی در مورد نشدنی بودن آن مطرح شد، منتشر شده است. اگر یک نینتندو سوئیچ هک شده داشته باشید می‌توانید رام (ROM) اندروید را از سایت XDA Develpers دانلود کنید. همان‌گونه که پیش از این هم گفته شده بود، این رام براساس سیستم‌عامل Lineage 15.1 بوده و برای انویدیا شیلد تی وی (Nvidia Shield TV) ساخته شده است.

بااین‌حال نسخه‌ی اندروید نینتدو سوئیچ مشکلاتی دارد که البته دور از انتظار هم نیست. بعضی ویژگی‌های اندروید مانند چرخش خودکار صفحه، اسکرین‌شات و حالت خواب هنوز به‌درستی کار نمی‌کنند. همچنین امکان دسترسی به FAT32 ازطریق کارت SD متصل به سیستم‌عامل مک وجود ندارد. بنابراین اگر برایتان سخت نیست که با برخی مشکلات این اندروید سازگاری پیدا کنید، اندروید نینتندو سوئیچ ارزش آزمودن را دارد.

البته توجه کنید که حتی اگر مشکلی با این کمبودها هم نداشته باشید، در صورتی که مشکلی برای سیستم شما رخ دهد، نینتندو هیچ حمایتی نخواهد کرد. از طرفی مسئله‌ی مهم این است که درحال‌حاضر برای استفاده از این اندروید باید نینتندو سوئیچ قابل هک داشته باشید و درنتیجه ممکن است نتوانید در نسخه‌های جدید کنسول از آن استفاده کنید. بنابراین این استفاده از اندروید نینتندو سوئیچ گونه‌ای ریسک محسوب می‌شود.

nintendo switch android

اندروید ۸.۱ اورئو (Oreo) که برای این کنسول بازی آماده شده‌ است امکان استفاده از سرویس‌های گوگل و همه‌ی اپلیکیشن‌های Nvidia Shield را می‌دهد. این بدین معنا است که شما می‌توانید بازی‌هایی مانند Borderlands و Half-Life 2 را ازطریق این اندروید، با نینتندو سوئیچ بازی کنید. گزارش‌های نشان می‌دهد جوی‌کان‌ها (Joycons) و کنترل نینتندو (Nintendo Pro Controller) به خوبی با این اندروید سازگار می‌شوند. حتی می‌توانید به کنسول موس و کیبورد متصل کنید. درواقع یک تبلت اندروید دارید که کنترل‌کننده‌هایی روی آن قابل نصب است.

این نسخه‌ی اندروید سیستم نرم‌افزاری نینتدو سوئیچ را دستکاری نمی‌کند اما برای نصب آن به یک کارت حافظه‌ی (SD) استفاده نشده نیاز دارید. برای کپی کردن فایل اندروید روی کارت حافظه بین نیم تا یک ساعت زمان لازم است و این زمان به سرعت کارت حافظه‌ای که استفاده می‌کنید بستگی دارد. سپس می‌توانید اندروید را نصب و اجرا کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده