ویندوز 10 از یادگیری ماشین برای جلوگیری از نصب آپدیت روی کامپیوتر حین کار استفاده می‌کند

پنج‌شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت با استفاده از یادگیری ماشین، می‌خواهد فرآیند راه‌اندازی مجدد کامپیوتر برای نصب به‌روزرسانی را در زمان‌های مناسبی انجام دهد.
تبلیغات

یکی از جنبه‌های بی‌ثمر و ملال‌آور ویندوز ۱۰ به توانایی این سیستم‌عامل در نصب به‌روزرسانی، حین استفاده‌ی کاربر از کامپیوتر بازمی‌گردد. در حالی که مایکروسافت در گذشته سعی داشت تا این راهکار نامناسب برای به‌روزرسانی را از طریق قابلیت‌های متفاوتی برای به‌‌تعویق‌انداختن زمان نصب، مرتفع کند؛ اما کاربران Windows 10 کماکان از ری‌استارت شدن دستگاه‌هایشان برای تکمیل فرآیند نصب به‌روزرسانی در زمان‌های نامناسب شکایت دارند.

Microsoft در واکنش به بازخوردها، اعلام می‌کند که از وجود چنین مشکلاتی آگاهی دارد. دونا سرکار، مدیر ارشد واحد ویندوز اینسایدر می‌گوید:

ما شکایات شما را شنیدیم و برای مرتفع کردن این مشکل، چنانچه به‌روزرسانی به‌خصوصی را [روی دستگاه خود] در وضعیت Pending دارید، منطق Reboot را به‌گونه‌ای تغییر داده‌ایم تا سیستم جدیدی با تطبیق‌پذیری و کنش‌گرایی بیشتری استفاده کند.

ردموندی‌ها ادعای تعلیم «مدل پیش‌بینی» را دارند که به‌لطف یادگیری ماشین، می‌تواند با دقت بالایی، بهترین زمان برای راه‌اندازی مجدد دستگاه را پیش‌بینی کند. سرکار در خصوص مدل پیش‌بین مایکروسافت می‌گوید:

ما علاوه‌بر اینکه پیش از ری‌استارت دستگاه، احتمال استفاده‌ی شما از آن را بررسی خواهیم کرد؛ بلکه سعی خواهیم داشت تا احتمال رها کردن موقتی کامپیوتر برای تهیه‌ی یک لیوان قهوه و بازگشتتان را نیز پیش‌بینی کنیم.

 مایکروسافت مدتی است که مدل پیش‌بینی خود را به‌صورت داخلی آزمایش می‌کند و ادعا می‌کند که «نتایج امیدوارکننده‌ای» را به‌دست آورده است. غول نرم‌افزاری دنیای فناوری از مدت‌ها پیش مدل به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را به‌صورت مداوم به‌روز می‌کند؛ چرا که این مدل، به‌صورت «ابری» عمل می‌کند؛ بنابراین اکنون کاربران Windows Insider می‌توانند برای ارائه‌ی بازخوردهای بیشتر، آن را بیازمایند. 

کاربران اینسایدر ویندوز ۱۰ از امروز می‌توانند مدل به‌روزشده را در جدیدترین بیلد رداستون ۵ و 19H1 تجربه کنند؛ اگر مدل به‌روزرسانی مایکروسافت سرانجام با راهکار جدید ردموندی‌ها اصلاح شود، می‌تواند نقطه‌ی پایانی بر یکی از ملال‌آورترین مشکلات ویندوز ۱۰ باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات