مایکروسافت کورتانا را به حالت شناور در ویندوز ۱۰ مجهز می‌کند

مایکروسافت کورتانا را به حالت شناور در ویندوز ۱۰ مجهز می‌کند

اخیرا مایکروسافت کورتانا را برای پلتفرم‌های اندروید و iOS عرضه کرد. اما به نظر می‌رسد این کمپانی با در نظر داشتن اهداف بسیاری برای یکپارچه سازی دستیار صوتی خود با ویندوز ۱۰، کورتانا را به حالت شناور در این سیستم‌عامل مجهز خواهد کرد.

شرکت مایکروسافت در اواسط سال جاری میلادی کورتانا را برای اولین بار در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ قرار داد. حال این کمپانی قصد دارد بروزرسانی جدیدی با اسم رمز Redstone برای ویندوز ۱۰ آماده کند تا به واسطه‌ی این بروزرسانی، دستیار صوتی بیش از هر زمان قدرتمندتر شود. از این‌رو بر اساس آخرین گزارشات، مایکروسافت در تلاش است تا کورتانا را به یک ابزار شناور در ویندوز تبدیل کند. توسط این حالت شناور، کورتانا می‌تواند در مواقع ضروری بر روی اسناد مختلف حضور داشته و اطلاعات مورد نیاز کاربران را ارائه کند. کورتانا به جای یک کاراکتر انیمیشنی همچون «کلیپی»، به عنوان یک ابزار جستجوی قدرتمند عمل خواهد کرد.

علاوه بر این مایکروسافت در نظر دارد تا بیش از هر زمان، در این بروزرسانی کورتانا را با آفیس ۳۶۵ همگام کند تا در این صورت استفاده‌ی مستقیم از خدمات ویندوز ۱۰ سهولت یابد. با این ویژگی اهالی کسب و کار می‌توانند از ویندوز ۱۰ به عنوان یک واسطه در پروژه‌های مختلف بهره‌مند شوند؛ همچنین کورتانا نیز می‌تواند تشخیص دهد که هر فرد در حال انجام کار بر روی چه سندی است. کورتانا در این حالت به تمامی اعضای یک تیم کسب و کار می‌تواند اطلاعات مفید و کاربردی را ارائه دهد.

مایکروسافت در بروزرسانی جدید، تنها بر روی قدرتمند کردن کورتانا تمرکز نکرده؛ بلکه این کمپانی در تلاش است تا بخش «مرکز فعالیت‌ها» یا «Action Center» را بیش از پیش کارامدتر کند. از این‌رو در نسخه‌ی بعدی Action Center، اپلیکیشن‌ها می‌توانند با آن ویجت‌های خود را یکپارچه‌سازی کرده و مستقیما از طریق این مرکز به فعالیت‌های خود بپردازند.

cortana کورتانا

علاوه بر این مایکروسافت در بخش گوشی خود، در حال توسعه‌ی سرویس «on-tap» مانند گوگل ناو برای کورتانا است تا این دستیار صوتی قادر به جستجوی سریع بوده و اطلاعات لازم کاربر را سریعا به وی ارائه دهد. البته این کمپانی ویژگی مشابه قابلیت یاد شده را در اپلیکیشن اندرویدی بینگ با نام «snapshots on tap» ارائه کرده است.

کورتانا در بروزرسانی آتی به برخی ویژگی‌های دیگر نیز مجهز خواهد شد که به واسطه‌ی آن‌ کاربر می‌تواند به اطلاعات مربوط به این دستیار صوتی و فعالیت‌های خود از یک دستگاه‌ دیگر نیز دسترسی داشته باشد. البته همان طور که مطلع هستید، کورتانا برای پلتفرم‌های اندروید و آی‌اواس ارائه شده که مایکروسافت در نسخه‌ی اندرویدی این قابلیت را فراهم کرده که توسط یک کامپیوتر دارای ویندوز ۱۰، به تماس‌های از دست رفته‌ی موبایل اندرویدی خود با یک پیام متنی پاسخ دهید. «Task Communication» یکی از قابلیت‌های کورتانا است که به واسطه‌ی آن امکان پیگیری امور در دستگاه‌های مختلف میسر می‌شود و این قابلیت در بروزرسانی‌های آتی ویندوز ۱۰ بسیار بهینه‌تر خواهد شد.

البته بر اساس آخرین گزارش‌ها، بروزرسانی Redstone به برخی قابلیت‌ها مانند استفاده از افزونه‌ها در مرورگر اج مجهز شده که به نظر می‌رسد این بروزرسانی طی روز‌های آتی آماده ارائه خواهد بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید