ماه به یاد ماندنی برای مایکروسافت: سهم ویندوز فون در بازار اروپا ۲۳.۵ درصد افزایش یافته است

سه‌شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۳:۵۴
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت برای نفوذ در بازار گوشی‌های هوشمند حساب ویژه‌ای روی سیستم عامل خود یعنی ویندوز فون باز کرده است. پاییز امسال نسخه جدید این سیستم عامل رسما عرضه خواهد شد ولی به گفته یکی از مدیران ارشد نوکیا (بزرگ‌ترین شریک ویندوز فون) کار این دو کمپانی تا آن زمان بسیار سخت خواهد بود. اما حالا طبق آماری معتبر، سیستم عامل موبایل مایکروسافت در ماه اخیر در اروپا رشد چشمگیری داشته و امیدهای این کمپانی را بیشتر کرده است. در ادامه مطلب از جزئیات بیشتر درباره این موضوع آگاه شوید.
تبلیغات

تلاش برای موفقیت ویندو فون در بازار کار ساده‌ای نیست. به همین دلیل مایکروسافت مصمم است قدم‌های محکمی در زمینه تلفن های همراه بردارد. نوکیا نیز در گزارش سه‌ماهه خود به موفقیت گوشی‌های سری لومیا اشاره کرده است، ولی بازهم نمی‌توان به سخت بودن رقابت در بازار اذعان نکرد.

با وجود آن که سرویس‌هایی نظیر StatCounter که میزان سهم سیستم عامل‌ها در اینترنت را دنبال می‌کنند، شاید بازهم نتوان به یک آمار رسمی و دقیق از بازار تلفن های همراه دست یافت. اما به هر صورت می‌توان تصویری کلی از وضعیت این بازار را استنباط کرد و با استناد به همین تصویر کلی، حرکت رو به جلو و رشد ویندوز فون قابل مشاهده است.

WMPowerUser، مؤسسه‌ای که فعالیت مایکروسافت در بازار تلفن های همراه را از نزدیک دنبال می‌کند، در گزارش ماه اخیر خود اشاره به جهش بزرگ ویندوز فون و رشد ۲۳.۵ درصدی آن در ماه جولای دارد. با توجه با تحلیل های صورت گرفته، این پیشرفت احتمالاً متأثر از عرضه گوشی‌های لومیا ۹۰۰ و لومیا ۶۱۰ نوکیا است.

WinPhone-growth-july2012

لومیا ۶۱۰ ارزان‌ترین ویندوزفون نوکیا است در حالیکه لومیا ۹۰۰ گل سر سبد این سری و گران‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. لومیا ۸۰۰ نیز از بهترین‌های سری لومیا به شمار می‌رود ولی نسبت به لومیا ۹۰۰ اندازه کوچکتری دارد.

اخیراً نوکیا قیمت گوشی لومیا ۹۰۰ خود را به میزان زیادی کاهش داده است. این محصول قرار است در ایالات متحده در طی مدتی دو ساله با کاهش ۵۰ درصدی به قیمت ۵۰ دلار (بصورت قراردادی) برسد و این در حالی است که محصولات رقیب در شرایطی مشابه با قیمت ۲۰۰ دلار عرضه می‌شوند.

هر چند درصد رشد یک محصول در شرایطی که سهم محدودی در بازار دارد، معیار مناسبی نیست اما بازهم می‌توان این طور استنباط کرد که ویندوزفون جان تازه‌ای یافته است.

آیا این جهش آغاز آینده‌ای روشن و رو به رشد برای ویندوز فون است؟ نظر شما چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات