کالیبره کردن باتری در اندروید به چه معناست و این کار چگونه صورت می‌گیرد؟

پنج‌شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۱ - ۱۵:۵۸
مطالعه 3 دقیقه
اگر از جمله خوره‌های اندروید هستید و با رام گوشی‌تان زیاد ور می‌روید، بد نیست بدانید ممکن است به خاطر تعویض پیاپی رام گوشی‌تان، بخش بزرگی از باتری خود را از دست داده باشید. شاید خودتان هم متوجه این کم شدن عمر باتری شده باشید، در این مطلب آموزش می‌دهیم که چگونه به روشی ساده هر بار پس از عوض کردن رام باتری دستگاه اندرویدی‌تان را کالیبره کنید تا هیچ گاه با مشکل باتری مواجه نشوید. اگر هم حس می‌کنید عمر باتری گوشی‌تان کم شده است یک بار باتری آن را کالیبره کنید. شاید مشکل‌تان حل شد!
تبلیغات

خبرگان اندروید می‌گویند که هر بار پس از نصب یک رام سفارشی جدید، باید باتری گوشی را کالیبره کرد. اما دلیل این کار چیست؟ اگر دلیل این کار را می‌دانید که عالی است! اما به احتمال زیاد اکثر شما دلیل این کار را نمی‌دانید، پس اجازه دهید آن را برایتان توضیح دهیم.

یک گوشی اندرویدی کل اطلاعات مربوط به مصرف باتری را در یک فایل سیستم به نام batterystats.bin نگهداری می‌کند. تصور کنید یک رام جدید را وقتی که فقط ۷۰٪ از شارژ باتری باقی مانده، نصب کرده‌اید. رام جدید ۷۰٪ را به عنوان بالاترین حد ظرفیت باتری در نظر می‌گیرد. در واقع میزان ۷۰٪ واقعی را به عنوان ۱۰۰٪ در نظر گرفته و سپس بر اساس این اطلاعات باتری دستگاه را مدیریت می‌کند. این بدان معناست که ۳۰٪ از باتری دستگاه شما هنگام سیکل شارژ و دشارژ در نظر گرفته نمی‌شود و از آن به بعد شاهد عمر کوتاه‌تر باتری خواهید بود.

مقاله‌های مرتبط:

  بنابراین هر گاه یک رام جدید را روی دستگاه‌تان نصب می‌کنید باید همیشه باتری خود را کالیبره نمایید. وقتی باتری را کالیبره می‌کنید، به سادگی کل تاریخچه سیکل شارژ و دشارژ باتری را پاک کرده و همه چیز را از ابتدا شروع می‌کنید.

  اگر در Play Store به دنبال اپ کالیبره کردن باتری بگردید، با لیست بلند بالایی مواجه می‌شوید اما من دوست دارم این کار را با استفاده از یک روش از مد افتاده به وسیله ClockworkMod Recovery انجام دهم. اگر تا کنون یک رام سفارشی روی دستگاهتان نصب کرده باشید، حتما CWM را روی تلفن یا تبلت‌تان دارید، پس اجازه دهید ببینیم این کار چگونه صورت می‌گیرد.

  چگونه باتری را کالیبره کنیم؟

  کالیبره کردن باتری بسیار ساده است. اول از همه گوشی خود را به صورت ۱۰۰٪ شارژ کنید. این شارژ اولیه باید زمانی صورت گیرد که گوشی در حالت روشن است. وقتی این کار را انجام دادید، گوشی خود را خاموش کنید و ببینید که آیا مقدار باتری در حالتی که گوشی خاموش است نیز ۱۰۰٪ شارژ را نشان می‌دهد یا خیر؟ اگر بعد از خاموش کردن دستگاه دیگر شارژ آن به صورت ۱۰۰٪ نمایش داده نمی‌شد، باتری را مجددا شاٰرژ کنید تا مقدار ۱۰۰٪ شارژ را در حالت خاموش نیز ببینید.

  حالا گوشی‌تان را روشن کنید و باتری را به طور کامل تخلیه نمایید. برای تسریع این کار می‌توانید چند ویدئو پخش کنید و همه سرویس‌های امواج رادیویی را روشن کنید. بعد از تخلیه کامل باتری، دوباره گوشی‌تان را تا ۱۰۰٪ شارژ نمایید و آن را در حالت ClockworkMod Recovery مجددا راه اندازی نمایید.

  در حالت ریکاوری وارد Advanced Options شوید و گزینه Wipe Battery Stats را انتخاب کنید. تمام! شما موفقیت شدید باتری خود را کالیبره کنید.

  تبلیغات
  داغ‌ترین مطالب روز

  نظرات

  تبلیغات