اندروید آبنبات چوبی روی ۲۳.۵ درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده است

اندروید آبنبات چوبی روی ۲۳.۵ درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده است

ماه گذشته اندروید آبنبات چوبی موفق شد تا از مرز یک پنجم یا همان ۲۰ درصد گوشی‌های هوشمند اندرویدی عبور کند. آمار جدید منتشر شده نشان از این دارد که در یک ماه گذشته اندروید آبنبات چوبی پیشرفت زیادی نداشته و سهم آن به ۲۳.۵ درصد رسیده است. اصلی‌ترین عامل این پیشرفت کند را باید در انتشار اندروید مارشمالو عنوان کرد.

در یک ماه اخیر سهم اندروید ۵.۰ آبنبات چوبی از تعداد کل گوشی‌های اندروید به ۲۳.۵ درصد رسیده که در مقایسه با ماه گذشته‌ی میلادی نشان از پیشرفتی ۲.۵ درصدی دارد. در ابتدای ماه سپتامبر اندروید آبنبات چوبی تنها موفق به کسب ۲۱ درصد از سهم گوشی‌های اندروید شده بود. این پیشرفت کند عوامل متعددی دارد که عمده‌ترین دلیل را باید انتشار اندروید مارشمالو عنوان کرد. اغلب کمپانی‌ها در تلاشند تا اندروید مارشمالو را برای گوشی‌های هوشمند جدید خود آماده کرده و در اختیار کاربران قرار دهند.

AndroidInt

اندروید کیت‌کت شاهد کاهش سهم خود بوده است. این کاهش ناچیز نشان از این دارد که سهم اندروید کیت‌کت از ۳۹.۲ درصد به ۳۸.۹ درصد کاهش یافته است. اندروید آبنبات پاستیلی که شامل سه نسخه‌ی مختلف است در مجموع سهمی ۳۰.۲ درصدی را مال خود کرده است. این کاهش ۱.۶ درصد بوده است. اندروید بستنی حصیری نیز شاهد کاهش سهم خود بوده، بطوریکه درصد استفاده از این نسخه از ۳.۷ درصد به ۳.۴ درصد کاهش یافته است. کاهش سهم شامل نسخه‌های نان زنجبیلی و فرویو نیز شده، بطوریکه هر یک از این نسخه‌ها به ترتیب ۳.۸ و ۰.۲ درصد از سهم کل گوشی‌های اندرویدی را در اختیار دارند.

سایر نسخه‌های اندروید که قدیمی نیز هستند، در آمارهای جدید جایی ندارند، چراکه اطلاعات ارائه شده برگرفته از گوگل پلی استور است. دارندگان گوشی‌های هوشمند اندرویدی که از نسخه‌ی پایین‌تر از اندروید ۲.۲ فرویو استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از خدمات گوگل پلی استفاده کنند. ماه آینده‌ی میلادی، اندروید مارشمالو منتشر خواهد شد. نسخه‌ی جدید اندروید راه خود را به سمت گجت‌های نکسوس و اندروید وان باز خواهد کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده