ویندوز 10 بر روی بیش از 100 میلیون سیستم نصب شده است

چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۳
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت کمتر از دو ماه پیش نسخه‌ی نهایی ویندوز ۱۰ را بصورت رسمی منتشر کرد. حال ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که این نسخه از ویندوز روی بیش از ۱۰۰ میلیون سیستم در سراسر جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تبلیغات

براساس اطلاعات ارائه شده توسط مایکروسافت، ویندوز ۱۰ با گذشت کمتر از دو ماه از زمان انتشار این نسخه بر روی بیش از ۱۰۰ میلیون سیستم نصب شده است. در مقایسه با آخرین آمار ارائه شده که مربوط به یک ماه پس از عرضه‌ی این نسخه از ویندوز است، شاهد افزایش ۲۵ میلیونی در تعداد ابزارهای مبتنی بر ویندوز ۱۰ هستیم. این کمپانی ۳۰ روز پس از انتشار نسخه‌ی رسمی ویندوز اعلام کرد که ویندوز ۱۰ روی بیش از ۷۵ میلیون دستگاه گجت نصب شده است.

اصلی‌ترین دلیل برای رشد میزان استفاده از ویندوز ۱۰ را باید در استراتژی در پیش گرفته شده توسط مایکروسافت جستجو کرد. یقینا امکان دانلود و بروزرسانی رایگان ویندوز ۱۰ توسط کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ در کنار بهبود وضعیت عملکرد این سیستم‌عامل باعث شده تا کاربران برای بروزرسانی سیستم خود مصمم‌تر از پیش باشند.

هرچند ویندوز ۱۰ شاهد رشد خوبی است، اما براساس آخرین آمارها این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز تنها ۵ درصد از آمار را به خود اختصاص داده است. در مقابل ویندوز ۷ بیش از ۵۰ درصد آمار ویندوزهای نصب شده را به خود اختصاص داده است.

اخیرا اعلام شد که مایکروسافت برای بالا بردن نفوذ ویندوز ۱۰ در کشور چین با کمپانی بیدو در این کشور همکاری خواهد کرد. انتظار می‌رود این همکاری منجر به افزایش هرچه بیشتر آمار استفاده از ویندوز ۱۰ در آینده‌ شود. گمانه‌‌زنی‌ها افزایش تعداد کاربران ویندوز ۱۰ در کشور چین را بسیار بالا پیش‌بینی می‌کنند. پیش از این مایکروسافت به دلیل زیر پاگذاشتن حقوق مولف حضور چندان موفقی در بازار چین نداشت.

انتظار می‌رود مایکروسافت با عرضه‌ی انواع محصولات مبتنی بر ویندوز ۱۰ و معرفی سرفیس پرو ۴  طی مراسمی که ۱۴ مهرماه برگزار خواهد شد، در آستانه‌ی تعطیلات سال نوی میلادی سهم ویندوز ۱۰ در میان نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل ویندوز را بیش از پیش افزایش دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات