گوگل و بلک‌بری برای افزایش امنیت اندروید همکاری می‌کنند

گوگل و بلک‌بری برای افزایش امنیت اندروید همکاری می‌کنند

بلک‌بری و گوگل رسما اعلام کرده‌اند که در حال همکاری هستند تا نسخه‌ی مناسب‌تری از اندروید را برای کاربران شرکتی و آن‌هایی که اهل کسب و کار هستند عرضه کنند. برای جزئیات خبر همراه زومیت شوید.

یکی از مواردی که بلک‌بری از ابتدای ظهور خود به آن معروف بوده، امنیت است. به همین دلیل نیز بسیاری از کاربران اهل کسب و کار و دولتمردان ترجیح می دهند تا از گوشی‌های بلک‌بری استفاده کنند و اطلاعات خود را ایمن نگاه دارند. حال گوگل و بلک‌بری، با فعالیت در قالب یک تیم تلاش می‌کنند تا امنیت اندروید را وارد سطح جدیدی کنند.

به موجب این توافق، بلک‌بری قابلیت رمز‌گذاری BES12 خود را در قالب سرویسی به اندروید ۵.۰ اضافه می‌کند. علاوه بر این سرویس Google Play for Work نیز به طور کامل با این قابلیت سازگار خواهد شد.

این توافق برای هر دو طرف سودمند خواهد بود. گوگل می‌تواند از سرویس‌ها و تجربیات بلک‌بری برای افزایش امنیت اندروید بهره برده و به این ترتیب مشتریان شرکتی و دولتی بیشتری را به سمت اکوسیستم خود جذب کند و در طرف دیگر بلک‌بری که شرایط اقتصادی خوبی ندارد، می‌تواند کسب درآمد کند. اما مهم ترین برنده‌ی این توافق، کاربران هستند که می‌توانند سیستم‌عامل ایمن‌تری را تجربه کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده