مایکروسافت ابهامات موجود در روند دریافت لایسنس رایگان ویندوز 10 را تشریح کرد

مایکروسافت ابهامات موجود در روند دریافت لایسنس رایگان ویندوز 10 را تشریح کرد

مایکروسافت هفته‌ی گذشته با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود، بروزرسانی رایگان ویندوز 10 را به تمام کاربرانی که این نسخه از سیستم‌عامل را تحت پروژه‌ی ویندوز اینسایدر دریافت کرده‌اند، وعده داد. اما واقعیت این گونه نیست و وجود نقاط مبهم، بسیاری از کاربران را گیج کرده است. حال ردموندی‌ها با انتشار پستی، تمامی جوانب دریافت رایگان و غیررایگان بروزرسانی ویندوز 10 را مشخص کرده‌اند.

مایکروسافت پس از چند روز سردرگرم کردن مخاطبان و کاربران خود در مورد فرآیند دریافت بروزرسانی رایگان ویندوز 10، حال با انتشار پستی در وبلاگ خود، این موضوع را تشریح کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده، کاربران ویندوز 7 و ویندوز 8.1 بصورت رایگان بروزرسانی ویندوز 10 را در 29 جولای همزمان با عرضه‌ی رسمی ویندوز 10 دریافت خواهند کرد. این موضوع در مورد کاربرانی که نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز 10 را نصب کرده و استفاده می‌کنند نیز صادق است.

اما نکته‌ی ظریفی در این بین نهفته است؛ کاربرانی که نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز 10 را نصب کرده‌‌اند، تنها در صورتی از وجود گواهی رسمی ویندوز 10 برخوردار خواهند بود که همچنان به دریافت بروزرسانی‌های بتا ادامه دهند. بنابراین در صورتی که نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز 10 را دریافت و روی سیستم خود نصب کرده و همچنان به دریافت بروزرسانی‌های بتا ادامه دهید، مشکلی در دریافت نسخه‌ی نهایی و فعالسازی آن نخواهید داشت.

گِیب آل از مایکروسافت در این خصوص چنین توضیح می‌دهد:

با توجه به اینکه ما برنامه‌ی بروزرسانی را از طریق ویندوز اینسایدر ادامه خواهیم داد، از این‌رو کاربران مشارکت کننده قادر خواهند بود تا از طریق این پروژه، بروزرسانی‌های جدید را دریافت کرده و ویندوز خود را اکتیو داشته باشند.

اما در صورتی که کاربران اقدام به بروزرسانی ویندوز 10 خود با بیلدهای بتا نکنند، گواهی ویندوز 10 آن‌ها باطل خواهد شد. در اینصورت این کاربران باید گواهی جدیدی برای ویندوز 10 خود تهیه کنند یا اینکه با بازگرداندن ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 خود، از این طریق به ویندوز 10 بروزرسانی نمایند. مایکروسافت همچنین توضیح داده که نصب نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز 10 و دریافت بروزرسانی‌ها به منظور دریافت گواهی آخرین نسخه‌ی سیستم‌عامل ویندوز، راهکار مناسبی به منظور بروزرسانی ویندوز ویستا و ویندوز ایکس پی به ویندوز 10 نیست.

به بیان بهتر، در صورتی که کاربران از ویندوز 7 یا ویندوز 8.1 بدون گواهی معتبر استفاده می‌کنند، می‌توانند از طریق دانلود نسخه‌ی پیش نمایش ویندوز 10 و دریافت بروزرسانی‌های بتا، از نسخه‌ی نهایی ویندوز 10 بصورت معتبر و لایسنس دار استفاده کنند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده