ویندوز 10 نسخه‌ی موبایل به حالت استفاده آسان با یک دست مجهز خواهد شد

چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
خبری منتشر شده بود که قرار است ویندوز 10 در 29 جولای سال جاری و نسخه‌ی موبایل آن 10 سپتامبر منتشر شود. قطعا تا آن زمان انواع امکانات جذاب به این سیستم عامل اضافه می‌شود که یکی از آنها امکان استفاده آسان از حالت کار با یک دست است.
تبلیغات

بی تردید خیلی‌ها منتظرند تا در کنار سیستم عامل ویندوز 10 نسخه‌ی موبایل از پرچمداران جدید مایکروسافت نیز رونمایی شود تا در ایام تعطیلات ردموندی‌ها با قدرت به جنگ اندروید و آی‌او‌اس بروند.

به تازگی نسخه‌ی جدیدی از پیش‌نمایش فنی ویندوز 10 موبایل منتشر شده که در کنار باگ‌های آزاردهنده‌ی همیشگی قابلیت‌های جذابی هم معرفی شده و می‌توانیم آنها را در محصول نهایی ببینیم. یکی از این ویژگی‌های جالب و کاربردی که توجه کاربران را به خود جلب کرده حالت one-handed است که برای نمایشگرهای 5 اینچی و بزرگتر مفید خواهد بود. این گزینه‌ی جدید طوری تمام رابط کاربری را قرار می‌دهد که در محدوده‌ی کوچکی از نمایشگر جای می‌گیرد تا بتوانید خیلی ساده با انگشت شست یکی از دستان خود مانند حالت Rechability اپل کارهایتان را انجام دهید. این قابلیت با فشاردادن و نگه‌داشتن کلید هوم اجرا می‌شود و اگر روی قسمت سیاه‌رنگ و خالی بالای نمایشگر بزنید حالت تمام صفحه فعال می‌شود. البته می‌توانید صبر کنید تا زمان مورد نظر برای حالت کار با یک دست به پایان برسد.

از طرف دیگر، کورتانا نسبت به قبل هوشمندتر شده و می‌تواند بسته‌های شما را مسیریابی کند یا اطلاعاتی از پروازهای آتی را به ایمیل‌تان ارسال کند. یکی از امکانات مهمی که در آخرین بیلد ویندوز 10 موبایل معرفی شده، ساختار سازمان‌دهی جدید تصاویر در اپلیکیشن گالری است که می‌توانید آنها را بر مبنای تاریخ عکاسی مرتب کرده و با زدن روی ماه جاری فهرستی از تصاویر ماه و سالی که مورد نظرتان است را مستقیما دریافت کنید، بدون اینکه نیاز باشد داخل اپلیکیشن Photos به اسکرول طولانی بپردازید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات