نسخه‌ بتای iOS 9 کیبورد بزرگ‌ تری برای آیپد پرو دارد

نسخه‌ بتای iOS 9 کیبورد بزرگ‌ تری برای آیپد پرو دارد

یکی از محصولات جدیدی که قرار است اپل امسال روانه‌ی بازار کند، آیپد با سایز بزرگ‌تر و سخت‌افزار قوی‌تر است. در تایید این موضوع شواهد موجود حاکی است که این کمپانی در حال آماده کردن iOS به منظور همراه شدن با این محصول جدید است و ظاهرا یک کیبورد مخفی در iOS قرار می‌گیرد.

استیو تروتون یکی از توسعه دهندگان اپل است که اخیرا به وجود یک کیبورد مخفی در نسخه‌ی بتای iOS 9 پی برده است. براساس اطلاعات ارائه شده توسط این توسعه دهنده، این کیبورد زمانی نمایش داده می‌شود که صفحه‌ی نمایش گجت مورد نظر، سایز بزرگی داشته باشد. شاید این کیبورد برای استفاده در آیپد جدید اپل طراحی شده است. بسیاری از گمانه‌ها زمان معرفی این آیپد را اواخر سال جاری میلادی عنوان کرده‌اند.

اپل پیش از این نیز سابقه‌ی اعمال چنین تغییراتی را پیش از معرفی محصول اصلی خود داشت. پیش‌تر اپل قبل از معرفی آیفون 5 با صفحه‌ی نمایش 4 اینچی، پشتیبانی از صفحه‌ی نمایش با این اندازه را در iOS 6 تعبیه کرده بود. همچنین شواهد بسیاری نیز در مورد افزایش سایز صفحه‌ی نمایش آیفون 6 در نسخه‌ی بتای iOS 8 پیدا شده بود.

کیبورد بزرگ‌تر در نسخه‌ی بتای iOS 9

با نگاهی به تصویر کیبورد جدید می‌توان به روشنی دید که تغییر چندانی ایجاد نشده، هرچند افزایش سایز کلیدها با اضافه شدن چند کلید همراه شده است. از جمله‌ی کلیدهای اضافه شده می‌توان به Redo، Tab و Caps Lock اشاره کرد.

کیبورد بزرگ‌تر در نسخه‌ی بتای iOS 9

اپل همچنان به تغییرات در سیستم عامل خود و شماری از اپلیکیشن‌های اصلی اقدام خواهد کرد تا سیستم‌عاملش برای کار با صفحات نمایش بزرگ بهینه باشد. هرگاه اپل در نظر داشته تا سخت‌افزاری را با سایز صفحه‌ی نمایش متفاوت روانه‌ی بازار کند، اقدام به ایجاد تغییرات در iOS کرده است. بعضا این تغییرات بسیار محدود بوده، اما اعمال تغییرات بزرگ برای همخوانی با صفحات نمایش بزرگ‌تر امری اجتناب ناپذیر است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده