اجرای لینوکس در یک پنجره مستقل به کمک افزونه کروم‌ بوک

اجرای لینوکس در یک پنجره مستقل به کمک افزونه کروم‌ بوک

در حال حاضر این امکان وجود دارد که لینوکس را با کمک ترمینال‌های مجازی روی کرو‎م‌بوک اجرا کرد اما اخیرا یکی از مهندسان شرکت گوگل افزونه ویژه‌ای برای لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک طراحی کرده که به کمک آن می‌توان سیستم عامل لینوکس را با سهولت بیشتری روی این لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار داد.

در حال حاضر یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای اجرای لینوکس روی لپ‌تاپ‌های کروم بوک، استفاده از ترمینال مجازی Crouton است که توسط دیوید اشنایدر، یکی از مهندسان سخت‌افزار شرکت گوگل توسعه یافته است.

crouton-chrome-os-linux

اشنایدر این ترمینال را در قالب یک افزونه ارائه کرده است. برای دانلود این افزونه می‌توان به وب استور کروم مراجعه کرد و توسط آن می‌توان سیستم عامل‌های اوبونتو و دبیان را روی لپ‌تاپ‌های کروم‌بوک اجرا کرد. یکی از نقاط ضعف لپ‌تاپ‌های کروم این است که این محصولات بیشتر برای استفاده از نرم‌افزارهای تحت وب طراحی شده‌اند و در شرایط دسترسی نداشتن به اینترنت کارایی چندانی ندارند.

با نصب کردن این افزونه‌، می‌توان همزمان که در کروم‎بوک خود اپلیکیشن هنگ اوتس را اجرا کرده‌اید، در همان زمان با اجرا کردن لینوکس، به تایپ اسناد خود توسط نرم افزار OpenOffice بپردازید. 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده