قابلیت Continuum، انعطاف‌پذیری ویندوز 10 و اپلیکیشن‌های آن را بر روی نمایشگرهای مختلف میسر می‌کند

قابلیت Continuum، انعطاف‌پذیری ویندوز 10 و اپلیکیشن‌های آن را بر روی نمایشگرهای مختلف میسر می‌کند

مایکروسافت در کنفرانس بیلد امشب نشان داد یک بار دیگر برای سیستم عامل جدید خود که آن را نسلی جدید می داند، سنگ تمام گذاشته و به کمک قابلیت Continumm، ویندوز 10 و اپلیکیشن‌های آن خیلی راحت و سریع رو هر نمایشگری با هر اندازه‌ه‌ای سازگار می‌شوند. با زومیت همراه باشید.

پیشتر این خبر نیز توجه بسیاری از کارشناسان و علاقمندان را به خود جذب کرده بود که امشب در جریان کنفرانس بیلد، ردموندی‌ها مفصل به معرفی قابلیت انعطاف‌پذیری ویندوز 10 در نمایشگرهای مختلف پرداخته‌اند. مایکروسافت از این ویژگی به نام کانتینیوم یاد می‌کند و می‌گوید فرقی نمی‌کند شما سیستم عامل ویندوز 10 یا اپلیکیشن‌های آن را بر روی کامپیوتر شخصی، لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی مورد استفاده قرار می‌دهید، این سیستم عامل می‌تواند خیلی سریع با اندازه صفحه نمایش سازگار شود.

به عنوان مثال اگر شما ویندوز 10 را بر روی یک تبلت 8 اینچی اجرا کنید خیلی راحت رابط کاربری آن با این نمایشگر سازگار می‌شود و از طرفی اپلیکیشن‌ها نیز مانند برنامه نقشه همین شرایط را خواهد داشت. این حالت روی دیگر دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 نیزو جود دارد.

اما جذاب‌ترین بخش زمانی است که شما یک گوشی هوشمند ویندوزی را به یک نمایشگر بزرگ تر وصل می‌کنید که به شکل جذابی رابط کاربری یک کامپیوتر دسکتاپ در اختیار شما قرار می‌گیرد. امکان انتقال میان حالت‌های تبلت یا کامپیوتر شخصی نیز به راحتی فراهم شده است و کاربر این حق انتخاب را دارد.

این ویژگی به خصوص وقتی از اپلیکیشن‌ یونیورسال استفاده می کنید یا قصد توسعه‌ی آنها را دراید کاربردی‌تر است. ردموندی‌ها ابزاری را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده‌اند که بتوانند نرم‌افزارهایی را تولید کنند که روی کامپیوترها، تبلت‌ها، دستگاه‌های تبدیل‌شدنی و هیبریدی، گوشی‌های هوشمند و ایکس باکس اجرا شود. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند خیلی راحت با اندازه نمایشگر سازگار شوند و امکان تنظیم اندازه آنها نیز وجود دارد.

Continuum را می‌توان معنی واقعی یکپارچگی دانست.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده