بیلد جدید ویندوز سرور 2016 ماه می 2015 منتشر می‌ شود

بیلد جدید ویندوز سرور 2016 ماه می 2015 منتشر می‌ شود

در همهمه‌ی توسعه‌ی ویندوز 10، مایکروسافت توسعه‌ی ویندوز سرور 2016 را از یاد نبرده است. پانزدهم آوریل سال جاری، تاریخ انقضای نسخه‌ی پیش نمایش این سیستم‌عامل فرا می‌رسد و از این‌رو مایکروسافت تاریخ عرضه‌ی بیلد بعدی را ماه می اعلام کرده است.

در حالی که مایکروسافت به شدت در حال توسعه‌ی ویندوز 10 است، اما ویندوز سرور 2016 را نیز فراموش نکرده تا کاربران تجاری و حرفه‌ای این سیستم که از آن برای مدیریت شبکه‌ها یا کاربردهای دیگر استفاده می‌کنند نیز بتوانند از ویندوز سرور 2016 استفاده کنند. با توجه به اینکه تاریخ انقضای نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز سرور 2016 در پانزدهم آوریل سال جاری به اتمام می‌رسد، از این‌رو مایکروسافت باید یکی از دو راه تمدید مدت بیلد فعلی یا انتشار بیلد جدید را در پیش بگیرد. بر این اساس ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که در ماه می بیلد جدید ویندوز سرور 2016 را منتشر خواهند کرد.

 ویندوز سرور 2016 با هدف رقابت با راهکارهای ارائه شده توسط جبهه‌ی لینوکس پا به عرصه‌ی رقابت خواهد گذاشت. مایکروسافت این نسخه از سیستم‌عامل خود را با شعار قابلیت‌های بیشتر در قبال مصرف کمتر از منابع سخت‌افزاری منتشر کرده است. لینوکس در مقایسه با ویندوز در میان مشتریان تجاری و مخصوصا سرور‌ها از محبوبیت بیشتری برخوردار است، اما ردموندی‌ها معتقدند که می‌توانند جایگزینی مناسب را برای سیستم‌عامل متن باز لینوکس در اختیار مشتریان خود قرار دهند. فناوری‌های مرتبط با سرور‌ها به سمت استفاده از راهکارهایی می‌رود که از نظر اشغال منابع هزینه‌ی کمتری داشته باشد و از این‌رو مایکروسافت نیز در این جهت گام برداشته است. مایکروسافت اخیرا پشتیبانی از لینوکس را نیز به سرویس آژور خود اضافه کرده است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده