اندروید اوریو می‌تواند فعالیت پس‌ زمینه‌ اپلیکیشن‌ها را محدود کند

دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
اندروید اوریو به کاربران اجازه می‌دهد از بخش تنظیمات دستگاه، فعالیت پس‌زمینه را برای هر اپلیکیشنی که تمایل داشته باشند، محدود کنند.
تبلیغات

اندروید ۸.۰، توجه ویژه‌ای به مصرف باتری دستگاه دارد. یکی از امکانات جدید اندروید اوریو، «محدودیت فعالیت پس‌زمینه» (Background Execution Limit) نام دارد. با فعال کردن این قابلیت، سیستم‌عامل محدودیت‌های جدیدی برای فعالیت پس‌زمینه‌ی اپلیکیشن‌ها اعمال می‌کند. به‌صورت پیش‌فرض، این قانون برای اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید ۸.۰ طراحی شده باشد، فعال است؛ ولی می‌توانید در صورت نیاز، آن را برای اپلیکیشن‌های قدیمی‌تر هم فعال کنید.

برای فعال کردن این قابلیت، کافی است که از تنظیمات دستگاه، وارد فهرست اپلیکیشن‌ها شوید و در صفحه‌ی اپلیکیشن مورد نظر، گزینه‌ی Battery usage را انتخاب کنید؛ سپس گزینه‌ی «فعالیت پس‌زمینه» (Background activity) را روشن کنید. لازم به ذکر است که این قابلیت، برخلاف نامش، فعالیت پس‌زمینه‌ی اپلیکیشن را به‌طور کامل متوقف نمی‌کند؛ بلکه فقط دسترسی آن را به منابع دستگاه محدود می‌سازد.

اندروید 8.0

تنظیمات فعالیت پس‌زمینه برای اپلیکیشن‌های قدیمی (چپ) و اپلیکیشن‌های اندروید ۸ (راست)

همان‌طور که در بالا گفتیم، این قابلیت به‌طور پیش‌فرض برای تمام اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید اوریو طراحی شده باشند، فعال است و نمی‌توان آن را خاموش کرد. در نظر داشته باشید که اگر این قابلیت را برای اپلیکیشن‌های قدیمی فعال کنید، ممکن است قسمت‌هایی از آن‌ها مثل اعلان‌ها، از کار بیفتد؛ بنابراین تنها در شرایطی که نیاز به شارژدهی بیشتر داشته باشید، از آن استفاده کنید.

نظر شما در مورد این قابلیت جدید در اندروید اوریو چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات