به‌روزرسانی کریترز در بیش از ۵۰ درصد کامپیوترهای شخصی در حال اجرا است

به‌روزرسانی کریترز در بیش از ۵۰ درصد کامپیوترهای شخصی در حال اجرا است

در جدیدترین آمار استفاده از نسخه‌های مختلف ویندوز ۱۰، نسخه‌ی ۱۷۰۳ موسوم به کریترز در حال حاضر در بیش از ۵۰ درصد کامپیوترهای شخصی در حال اجرا است.

مایکروسافت در ماه آوریل، عرضه‌ی ‌به‌روزرسانی کریترز را برای طیف وسیعی از کامپیوترهای شخصی آغاز کرد. اکنون به نظر می‌رسد این به‌روزرسانی سهم قابل توجهی به دست آورده است. بر اساس آمار ارائه‌شده توسط وب‌سایت اسلایدشیر، به‌روزرسانی کریترز در حال حاضر روی بیش از ۵۰ درصد دستگاه‌های مجهز به ویندوز ۱۰ در حال اجرا است.

به‌روزرسانی کریترز ویندوز ۱۰ (نسخه‌ی ۱۷۰۳)، با آمار ۵۰.۱ درصد، در صدر بیشترین نسخه‌ی در حال اجرای ویندوز ۱۰ قرار دارد. پس از آن، آپدیت سالیانه با ۴۶ درصد، جایگاه دوم را در اختیار دارد. ویندوز ۱۰ نسخه‌ی ۱۵۱۱ (آپدیت ماه نوامبر) با ۲.۶ درصد در رتبه‌ی سوم است و در نهایت نسخه‌ی اصلی ویندوز ۱۰ که در ژوئیه‌ی ۲۰۱۵ (مرداد ۱۳۹۴) عرضه شد، در ۰.۹ درصد از کامپیوترهای شخصی در حال اجرا است.

در گزارش این منبع آمده است:

در  ماه جاری، نصب به‌روزرسانی کریترز از مرز ۵۰ درصد گذشت؛ اما روند رو به رشد آن در مقابل به‌روزرسانی سالیانه با کندی به‌پیش می‌رود. با وجود اینکه عرضه‌ی به‌روزرسانی سالیانه به آهستگی صورت گرفت، پس از سه ماه از آغاز انتشار، در بیش از سه‌چهارم کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ در حال اجرا بود.

همه‌ی کاربران سرفیس، از به‌روزرسانی کریترز استفاده نمی‌کنند

محصولات کمپانی MSI با ۶۵ درصد، بیشترین سهم استفاده از به‌روزرسانی کریترز را در بین محصولات شرکت‌های دیگر دارند و کمپانی‌های توشیبا و سونی با ۴۰ درصد سهم، در جایگاه بعدی قرار دارند. سهم بالای سونی به علت درصد استفاده‌ی بالا از دستگاه‌های قدیمی این شرکت است. احتمالا برخلاف آنچه تصور می‌کنید، مایکروسافت سهم قابل ملاحظه‌ای در اختیار ندارد؛ به‌خصوص که همه‌ی کاربران سرفیس تاکنون عجله‌ای برای نصب به‌روزرسانی کریترز نداشته‌اند.

این منبع در ادامه افزود:

به‌روزرسانی کریترز در کمتر از ۱۸ درصد از سرفیس‌های پرو ۳ در حال اجرا است. این آمار نشان‌دهنده‌ی وجود مشکلات و نبود سازگاری این دستگاه‌ها با به‌روزرسانی کریترز است؛ مشکلاتی که اطلاعات چندانی از آن‌ها در دست نیست.

سرفیس پرو ۴ با سهم ۴۰.۸ درصدی، در صدر سرفیس‌های مجهز به این به‌روزرسانی و سرفیس پرو ۳ با سهمی ۲۴ درصدی در جایگاه دوم است. سرفیس ۳ با سهم ۱۳.۲ درصد در تعقیب برادر بزرگ‌تر خود است و اولین نسخه‌ی سرفیس پرو با ۷.۲ درصد، در جایگاه بعدی قرار دارد. محصول جدید مایکروسافت، سرفیس لپ‌تاپ ، با وجود اینکه فروش آن به‌تازگی آغاز شده است، سهم کوچک ۰.۶ درصدی در اختیار دارد. در نهایت به نظر می‌رسد این ارقام در ماه‌های آینده روند رو به رشدی طی کنند.

Creators Updates Statics

Creators Updates Statics

منبع softpedia
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده