تصاویر فاش شده از ویندوز ۱۰، اپلیکیشن ایکس‌باکس را نشان می‌دهد

دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ - ۱۶:۳۱
مطالعه 2 دقیقه
در اینکه مایکروسافت به فکر ادغام بخشی از قابلیت‌های پلتفرم ویندوز و کنسول ایکس‌باکس وان است شکی نیست و این مطلب بارها حتی توسط مقامات این شرکت مانند فیل اسپنسر مدیر بخش ایکس‌باکس تأیید شده است. حال تصاویری در سطح اینترنت منتشر شده که نشان می‌دهد در ویندوز ۱۰، برخی قابلیت‌های ایکس‌باکس لایو پیاده‌سازی شده است.
تبلیغات

به گزارش زومجی، این طور که مشخص است  در آخرین به‌روزرسانی نسخه‌ی پیش‌نمایش ویندوز ۱۰، اپلیکیشن ایکس ‌باکس وجود دارد که می‌توان ازطریق آن به فروشگاه بازی‌های ایکس‌باکس دسترسی داشت. درکنار این قابلیت، امکان ارسال پیام در ایکس‌باکس لایو، فعال‌سازی فید و اعمال تغییرات در پروفایل، از جمله امکاناتی هستند که می‌توان در ویندوز ۱۰ از آن‌ها بهره برد. اغلب این قابلیت‌ها را در اپلیکیشن اسمارت‌گلس که روی تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند قابل نصب است، دیده بودیم، اما ورود گسترده‌ی آن‌ها به ویندوز می‌تواند نویدبخش تعامل کنسو‌ل‌های ایکس‌باکس و پلتفرم PC باشد.

Windows 10 Xbox One 2

همان‌طور که از تصاویر مشخص است، رابط کاربری این برنامه، کاربرپسند طراحی شده و می‌توان به‌راحتی و بدون درگیری در بخش‌های پیچیده، به پیام‌های دوستان، ایمیل‌ها، تنظیمات پروفایل، تماشای زنده‌ی گیم‌پلی دوستان و همچنین نمایش لیست دوستان آنلاین یا آفلاین دسترسی کامل داشته باشید.

هنوز مشخص نیست که آیا اپلیکیشن ایکس‌باکس در ویندوز ۱۰ فقط کاربردهای اجتماعی و محدود به خرید از استور را دارد یا اینکه مایکروسافت درصدد آن است که یک ارتباط «بینِ پلتفرمی» (Cross-Platform) برای برخی بازی‌های ایکس‌ باکس وان و PC ایجاد کند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ آیا علاقه‌مند هستید تا بازی‌های ایکس‌باکس در ویندوز هم اجرا شود؟

اگر به رویدادهای مرتبط با بازی علاقمند هستید به زومجی سر بزنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات