ویندوز 10 تا پایان سال ۲۴ درصد سهم بازار پی سی را تصاحب می کند

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
روند صعودی نصب و استفاده از ویندوز 10 نشان می‌دهد این سیستم عامل تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۴ درصد از سهم بازار پی‌سی را در اختیار می‌گیرد.
تبلیغات

زمان زیادی تا پایان سال جاری میلادی باقی نمانده است و به گفته‌ی Netmarketshar، ویندوز ۱۰ می‌تواند تا قبل از پایان سال، ۲۴ درصد از سهم بازار کامپیوترهای شخصی را از آن خود کند.

در حال حاضر ۲۳.۷۲ درصد از سهم بازار پی‌سی در اختیار جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت است ولی ویندوز ۷ همچنان با ۴۷.۱۷ درصد از سهم بازار، محبوب‌ترین سیستم عامل در این بخش است. در حالی که سیستم عامل ویندوز یک درصد در سهم بازار پیشرفت داشته، سهم ویندوز 7، یک درصد کاهش یافته است. اما ردموندی‌ها امیدوار هستند وضعیت رشد سیستم عامل ویندوز و به ویژه ویندوز ۱۰ همچنان ادامه داشته باشد. سهم بازار ویندوز ۸ و ۸.۱ نیز کمی افت داشته است.

رشد سیستم عامل جدید مایکروسافت بیشتر مربوط به نیمه‌ی اول سال ۲۰۱۶ است که امکان ارتقای رایگان فراهم بود. با پایان یافتن این قابلیت در ماه جولای، سهم بازار ویندوز ۱۰ در ماه‌های سپتامبر و اکتبر کمی افت داشته ولی به نظر می‌رسد دوباره این وضعیت بهتر شده است.

در حال حاضر، چشم امید مایکروسافت به فروش پی‌سی‌های جدید است که با وجود پایان یافتن دوره‌ی ارتقای رایگان به ویندوز ۱۰، از این طریق بتوان کاربران این سیستم عامل را افزایش داد. گرچه هنوز هم تعداد قابل توجهی از کاربران با ویندوز ۷ کار می‌کنند.

در فاصله‌ی چهار هفته مانده به پایان سال جاری میلادی، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که ویندوز ۱۰ می‌تواند ۲۴ درصد از سهم بازار کامپیوترهای شخصی را در اختیار بگیرد. باید ماه ژانویه ۲۰۱۷ منتظر آمارهای جدید از بازار باشیم.

نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که ویندوز ایکس‌پی هنوز هم حضور معناداری در بازار دارد و با وجود اینکه پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل قطع شده است ولی همچنان ۸.۶۳ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این سیستم عامل هنوز توسط برخی دولت‌ها و مشاغل رده‌بالا که بهای بیشتری برای پشتیبانی پرداخت کرده‌اند، استفاده می‌شود.

نسخه‌های مختلف سیستم عامل مک پشت نسخه‌های ویندوز در حال حرکت هستند ولی هر کدام از آنها کمتر از ۱۰ درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات