اندروید 5.0 از این پس آبنبات چوبی خوانده می‌شود

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۶
مطالعه 2 دقیقه
امروز گوگل نه‌تنها از تبلت و تلفن جدید سری نکسوس خود پرده برداشت، بلکه نام نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل خود را که تا پیش از این، Android L خوانده می‌شد، تعیین کرد. گوگل نام Android 5.0 Lolipop را برای نسخه‌ی جدید از سیستم‌عامل موبایل خود انتخاب کرده و ما نیز از این پس آن را اندروید آبنبات چوبی می‌نامیم.
تبلیغات

گوگل چند ماه پس از معرفی اندروید L امروز بالاخره نام نهایی این نسخه‌ از سیستم‌عامل موبایل خود را اعلام کرد. اولین محصولاتی که به این سیستم‌عامل مجهز خواهند شد تلفن هوشمند ۵.۹ اینچی Nexus 6 و تبلت ۸.۹ اینچی Nexus 9 خواهند بود. نکسوس ۶ توسط موتورولا و نکسوس ۹ توسط اچ‌تی‌سی طراحی و تولید شده‌اند.

گوگل در اندروید آبنبات چوبی، تغییرات مثبت بسیاری را اعمال کرده است که باعث می‌شوند اندروید بیش از پیش جذاب شود.

گوگل علاوه بر نکسوس ۶ و نکسوس ۹ از یک پلیر جدید به نام Nexus Player نیز رونمایی کرده است که قرار است با قیمت ۹۹ دلار به همراه اندروید تی‌وی روانه‌ی بازار شود. این پخش‌کننده بخشی از پلتفرم سرگرمی گوگل خواهد بود.

اندروید آبنبات چوبی در آینده‌ی نزدیک ابتدا برای نکسوس ۵، نکسوس ۱۰ و نکسوس ۷ و دیگر ابزارهای خانواده Google Play Edition منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود تولیدکنندگان ابزارهای اندرویدی از چند هفته‌ی پیش مراحل ارتقاء محصولات خود به این نسخه از سیستم‌عامل اندروید را آغاز کرده باشند و آن‌ها نیز در آینده‌ی نزدیک حداقل پرچمداران خود را به اندروید 5 بروز کنند.

شایعه شده که تلفن‌های Moto X و Moto G به زودی این بسته‌ی بروز رسانی را دریافت خواهند کرد و به Android 5 مجهز خواهند شد.

هنوز جزییات بیشتری در باره‌ی محصولات دیگری که به این نسخه‌ از اندروید بروز خواهند شد در دسترس نیست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات