اپل ششمین نسخه آزمایشی‌ عمومی iOS 10 را منتشر کرد

اپل ششمین نسخه آزمایشی‌ عمومی iOS 10 را منتشر کرد

تنها چند روز از عرضه پنجمین آپدیت آزمایشی و عمومی iOS 10 می‌گذرد، با این وجود، اپل ششمین بروزرسانی آزمایشی این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی خود را نیز منتشر کرده است. در ادامه‌ با زومیت همراه شوید.

امروز اپل ششمین نسخه آزمایشی عمومی از سیستم‌عامل iOS 10 را منتشر کرد که این نسخه، در واقع نسل بعدی سیستم‌عامل موبایلی این شرکت خواهد بود. بدین صورت تنها چهار روز پس از اینکه اپل، پنجمین نسخه‌ی آزمایشی iOS 10 را عرضه کرده، حال شاهد عرضه‌ی ششمین نسخه‌ی آزمایشی عمومی آی‌اواس هستیم. همین موضوع باعث شده تا فاصله بین ارائه دو بروزرسانی آزمایشی عمومی، در این شرایط کمتر از هر زمان دیگری باشد.

اپل اولین بار در کنفرانس WWDC در ماه ژوئن از iOS 10 رونمایی به عمل آورد و ماه گذشته، نسخه آزمایشی عمومی اولیه‌ی آن‌ را نیز معرفی کرد. اپل دقیقا مشخص نکرده که چه مواردی در این بروزرسانی‌های آزمایشی و عمومی، تغییر کرده، اما اساسا این آپدیت‌ها برای رفع مشکلات و اضافه شدن ویژگی‌ها و امکانات جدید عرضه می‌شوند.

نسخه‌ی نهایی iOS 10 قرار است پاییز سال جاری عرضه شود و بنا به گزارش‌ها در کنار آن آیفون‌های جدید نیز معرفی خواهند شد. علاوه بر این یک مک‌بوک‌پرو جدید و نسل جدید ساعت‌هوشمند اپل‌واچ نیز به همراه آیفون‌های امسال معرفی خواهند شد. همچنین گفته شده که سیستم‌عامل maxOS جایگزین OS X در مک‌ خواهد شد و نسل جدید ساعت هوشمند این کمپانی نیز از سیستم‌عامل watchOS 3 بهره خواهد برد.

بروزرسانی آزمایشی و عمومی جدیدی که اپل منتشر کرده را می‌توان روی آیفون ۶ اس، آیفون ۶ اس پلاس، آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس، آیفون اس‌ای، آیفون ۵ اس، آیفون ۵ سی، آیفون ۵، آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی و ۹.۷ اینچی، آیپد ایر ۲، آیپد ایر، نسل چهارم آیپد، آیپد مینی ۴، آیپد مینی ۳، آیپد مینی ۲ و نسل ششم آیپاد نصب کرد.

اگر شما هم قصد دارید بروزرسانی جدید آزمایشی و عمومی iOS را نصب کنید، باید به منوی تنظیمات دستگاه خود مراجعه کرده و به سپس به بخش Software Update بروید. در نهایت باید گزینه Download and Install را انتخاب کنید. به منظور نصب این بروزرسانی جدید، بهتر است دستگاه خود را ابتدا به شارژر متصل کنید تا حداقل ۵۰ درصد ظرفیت باتری آن، شارژ شده باشد. علاوه بر این برای دریافت این آپدیت‌ها باید عضو برنامه‌ی آزمایشی نرم‌افزاری اپل (Apple Beta Software Program) باشید. برای ثبت نام رایگان در این برنامه، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

نظر شما در این مورد چیست؟

منبع venturebeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده