اندروید همچنان برنده بازار سیستم عامل های موبایلی است

اندروید همچنان برنده بازار سیستم عامل های موبایلی است

اندروید هم اکنون به عنوان محبوب‌ترین سیستم‌عامل موبایلی جهان شناخته می‌شود. بر اساس آمار جدیدی که Kantar منتشر کرده نیز اندروید همچنان بیشترین سهم بازار را در اختیار دارد. در ادامه با زومیت همراه باشید.

بر اساس جدیدترین اطلاعاتی که از جانب شرکت تحقیقات بازار Kantar Worldpanel منتشر شده، سیستم‌عامل اندروید همچنان در سه ماهه منتهی به ۲۰۱۶ در حال گسترش سهم خود در بازار گوشی‌های هوشمند است.

پس از مشاهده میزان فروش گوشی‌های هوشمند در طی بازه زمانی یاد شده، تحلیلگران صنعتی بر این باور هستند که اندروید ۷۶ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد. این رقم نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته ۵.۸ درصد افزایش داشته است.

شرکت Kantar یکی از دلایل افزایش سهم اندروید را کاربران ویندوزفونی اعلام کرده‌اند. Kantar اعلام کرده که ۱۰ درصد از افرادی که اقدام به خرید یک گوشی‌هوشمند اندرویدی کرده‌اند، پیش از این گوشی ویندوزفونی داشته‌اند.

سال گذشته ویندوزفون ۳.۸ درصد از بازار آمریکا و نیز ۹.۳ درصد از بازار EU5 (شامل کشورهای آلمان، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) را در اختیار داشت. حالا سهم ویندوزفون در آمریکا به ۱.۳ درصد و در EU5 به ۴.۸ درصد کاهش یافته است. این سیستم‌عامل در سایر نواحی جهان نیز به همین صورت با کاهش سهم مواجه بوده است.

درحالیکه بیشترین کاربران جدید اندروید از پلتفرم ویندوزفون به این سیستم‌عامل روی آورده‌اند، به نظر می‌رسد سیستم‌عامل iOS اپل نیز در حال از دست دادن سهم خود در بازارهای بزرگ گوشی‌های هوشمند است. در EU5 اپل یک درصد از سهم خود را از دست داده و هم اکنون ۱۸.۳ درصد از بازار این ناحیه را در اختیار دارد. iOS در چین هم ۴.۴ درصد کاهش سهم داشته و حالا سهم این سیستم‌عامل در چین به ۲۰.۱ درصد رسیده است. حتی در آمریکا نیز سهم اپل در بازار ۲.۵ درصد کاهش داشته و به ۳۰.۷ درصد رسیده است.

اینکه ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و کدام سیستم‌عامل موبایلی بیشترین استفاده را خواهد داشت بسیار جذاب به نظر می‌رسد. اپل نیز به تازگی iOS 10 را معرفی کرده و گوگل نیز به دنبال عرضه نسخه عمومی اندروید N در اواخر تابستان سال جاری است.

android

به نظر شما سهم سیستم‌عامل‌های موبایلی اندروید، ویندوزفون و iOS در آینده چگونه خواهد بود؟

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده