لیست اپلیکیشن‌ های پیش فرضی که می‌توان از iOS 10 حذف کرد

لیست اپلیکیشن‌ های پیش فرضی که می‌توان از iOS 10 حذف کرد

در جریان کنفرانس WWDC 2016 مشخص شد که امکان حذف اپلیکیشن‌های از پیش‌ نصب شده روی iOS 10 وجود دارد، اما این موضوع رسما اعلام نشد. در ادامه لیست اپلیکیشن‌هایی که امکان حذف آن‌ها در iOS 10 وجود دارد را مرور می‌کنیم. در ادامه با زومیت همراه شوید.

اولین نسخه آزمایشی مخصوص توسعه‌دهندگان iOS 10 منتشر شده و منابع مختلف باوجود باگ‌هایی که این نسخه از سیستم‌عامل موبایلی اپل دارد، از کار با آن لذت برده‌اند. یکی از ویژگی‌های جدیدی که مدت‌ها انتظار حضورش را در اکوسیستم موبایلی اپل داشتیم، قابلیت حذف اپلیکیشن‌های پیش فرض بود. حال با عرضه نسخه دهم iOS مشخص شده که این ویژگی به سیستم‌عامل یاد شده اضافه شده است. جدا از اینکه اضافه شدن این قابلیت برای همه خوشایند است، اما یکسری نکته در این مورد وجود دارد که باید حتما از آن‌ها آگاه باشید.

اول از همه، به نظر می‌رسد اپلیکیشن‌ها به صورت کامل حذف نخواهند شد، و در واقع می‌توان اپلیکیشن‌های دلخواه را غیرفعال و در صورت نیاز مجددا نسبت به فعال کردن آن‌ها اقدام کرد. برای فعالسازی مجدد اپلیکیشن‌های غیرفعال شده کافی است از صفحه اپ‌استور آن اپلیکیشن‌ها بازدید به عمل آورید و در واقع نیازی به دانلود مجدد اپلیکیشن مورد نظر نخواهید داشت.

دومین نکته اینکه امکان حذف همه اپلیکیشن‌ها وجود ندارد. برخی از اپلیکیشن‌های ضروری را نمی‌توان از این سیستم‌عامل حذف کرد. منظور از اپ‌های ضروری، مواردی چون اپلیکیشن تلفن، سافاری، اپ‌استور، پیام‌ها، و .... است. لیست اپلیکیش‌هایی که امکان حذف آن‌ها در iOS 10 وجود دارد در ادامه آورده شده است.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده