نتیجه نظرسنجی: کدامیک را ترجیح می‌دهید؟ اندروید خام یا سایر رابط‌های کاربری؟

نتیجه نظرسنجی: کدامیک را ترجیح می‌دهید؟ اندروید خام یا سایر رابط‌های کاربری؟

طی هفته گذشته از شما خواستیم تا اعلام کنید که رابط کاربری اندروید خام را بیشتر می‌پسندید یا سایر رابط‌های کاربری را. با اتمام زمان نظرسنجی در ادامه نتیجه‌ی آن را به شما اعلام خواهیم کرد.

با ارائه‌ی اندروید ۵ توسط گوگل و معرفی طراحی متریال، علاوه بر تغییرات گسترده در طراحی این سیستم عامل، بسیاری تغییرات دیگر نیر در آن ایجاد و ویژگی‌های بیشتری اضافه شدند تا اندروید خام نیز به خودی خود هم زیبا باشد و هم کاربردی. این عامل با گذر زمان باعث شده تا بسیاری بر این عقیده باشند که نیازی به پوسته‌ها و رابط‌های کاربری مختلف نیست و حالا رابط کاربری اندروید خام به حد کافی پخته و زیبا است تا بتواند کاربران را به خود جذب کند. اما مهم‌ترین ویژگی استفاده از رابط کاربری اندروید خام به طور قطع بروزرسانی‌های سریع و بدون دردسر است که توسط گوگل به طور مستقیم ارائه می‌شوند.

از طرفی برخی نیز معتقد هستند که رابط کاربری خاص هر شرکت علاوه بر این که انتخاب‌های بسیاری را پیش روی کاربران قرار می‌دهد، می‌تواند از قابلیت‌های مختلف اندروید بهره برده و تنها محدود به ویژگی‌های اندروید خام نشود. این امکان نیز وجود دارد تا در صورت نداشتن علاقه به رابط کاربری اندروید خام از رابط‌های کاربری شرکت‌های دیگر استفاده کنید. این افراد سوابق ناموفق گذشته از جمله نسخه‌های گوگل پلی گوشی‌های پرچمدار که توسط سونی و اچ‌تی‌سی در گذشته عرضه و سپس متوقف شدند را یادآوری کرده و معتقد هستند که تکرار دوباره‌ی یک تجریه‌ی تلخ، خطایی آشکار است.

در ادامه می‌توانید نتیجه نظرسنجی را مشاهده کنید:

نتایج نظرسنجی
 تعداد آرا
اندروید خام۲۸۱۵
سایر رابط های کاربری۲۰۳۷

همان طور که می‌بینید، رابط کاربری اندروید خام با کسب ۵۸ درصد از آرا نشان داد که رابط کاربری محبوب‌تری در بین کاربران زومیت است. با رشد و بهبود این رابط کاربری انتظار می‌رود شرکت‌های بزرگ نیز سعی کنند رابط‌های کاربری خود را به آن نزدیک و نزدیک‌تر کنند. مهم‌ترین مزیت این اتفاق سریع‌تر شدن روند انتشار بروزرسانی‌ها است که به نظر می‌رسد دلیل انتخاب بسیاری از کاربران بوده است.

نظر شما چیست؟ دلیل انتخاب شما چه بوده است؟

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده