مایکروسافت ابزار جدیدی برای تبدیل اپلیکیشن‌های قدیمی به یونیورسال معرفی کرد

مایکروسافت ابزار جدیدی برای تبدیل اپلیکیشن‌های قدیمی به یونیورسال معرفی کرد

شرکت مایکروسافت در جریان کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ خود در حال معرفی سرویس‌های جدید خود است که یکی از جدیدترین ابزاری‌های معرفی شده در خلال این رویداد، ابزاری برای تبدیل اپلیکیشن‌های قدیمی به اپلیکیشن‌های یونیورسال است. با زومیت همراه باشید.

مایکروسافت در کنفرانس امشب خود از ابزاری برای تبدیل اپلیکیشن‌های قدیمی دسکتاپ به اپلیکیشن‌های یونیورسال معرفی کرد. این ابزار به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های قدیمی ویندوز را به اپلیکیشن یونیورسال UWP تبدیل کنند. این کمپانی امیدوار است تا به کمک این ابزار بتوانند ۱۶ میلیون اپلیکیشن‌های Win32 را به استور ویندوز بیاورد.

پلتفرم یونیورسال ویندوز یا UWP به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا یک اپلیکیشن مستقل را بر اساس سایز صفحه نمایش و دستگاه توسعه دهند. اپلیکیشن‌های یونیورسال در کامپیوتر، تبلت و گوشی هوشمند مجهز به ویندوز ۱۰ و حتی ایکس باکس و هدست هولولنز نیز قابل اجرا هستند.

کیت اپلیشکیشن یونیورسال مایکروسافت

مایکروسافت سال گذشته در جریان کنفرانس خود چهار نوع جدید اپلیکیشن‌های استور ویندوز را معرفی کرد. توسعه دهندگان قادرند به کمک ابزار Bridge و پلتفرم‌های کد نویسی برنامه‌های iOS را به اپلیکیشن‌های یونیورسال تبدیل کنند. حال این کمپانی در بیلد امسال خود پروژه‌ی Centennial را معرفی کرد که به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا به راحتی بتوانند اپلیکیشن‌های Win32 و NET. را به اپلیکیشن‌های یونیورسال تبدیل کنند.

بی‌شک این ابزار برای بخش گیمینگ بسیار کاربردی‌تر خواهد بود؛ فیل اسپنسر رئیس بخش ایکس باکسِ مایکروسافت در کنفرانس نشان داد که چگونه توسعه دهندگان بازی‌های خود را به اپلیکیشن UWP تبدیل کرده و آن را به استور ویندوز ارائه دهند.

منبع venturebeat

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده