اپل وجود باگ 1970 را که در اثر تنظیم تاریخ رخ می‌دهد، تایید کرد

اپل وجود باگ 1970 را که در اثر تنظیم تاریخ رخ می‌دهد، تایید کرد

هفته‌ی پیش خبری در مورد یک باگ در iOS منتشر شد که با تنظیم تاریخ برای روز اول ژانویه‌ی ۱۹۷۰ گریبان‌گیر کاربران آیفون، آیپاد و آیپد‌های اپل می‌شد. اپل با تایید وجود این باگ، وعده داده تا با انتشار بروزرسانی نرم‌افزاری آینده که برای محصولات این کمپانی عرضه خواهد شد، این مشکل را حل کند. با زومیت همراه باشید.

پس از مراجعه‌ی بسیاری از کاربران محصولات مبتنی بر iOS اپل به قسمت خدمات مشتریان این کمپانی مبنی بر وجود یک باگ در آیفون، آیپد و آیپادهای این کمپانی، بالاخره اپل وجود مشکل مورد نظر را تایید کرده و برطرف کردن آن را با انتشار بروزرسانی آینده‌ وعده داده است. این باگ در زمان تنظیم تاریخ گجت اپلی به تاریخ اول ژانویه سال ۱۹۷۰ اتفاق افتاده و از بالا آمدن گجت iOS مورد نظر تا زمان اتمام باتری خودداری می‌کند.

همانطور که اشاره کردیم، پس از مراجعه‌ی بسیاری از کاربران اپل به فروشگاه‌ها و مراکز پشتیبانی این کمپانی، اپل با تایید این موضوع وعده داده تا در بروزرسانی‌های آتی منتشر شده، مشکل مورد نظر را حل کند.

اپل در رابطه با این مشکل بیانیه‌ای بسیار کوتاه منتشر کرده و در آن گفته که تنظیم تاریخ گجت‌های مبتنی بر iOS این کمپانی به تاریخی پیش‌تر از ماه می ۱۹۷۰ می‌تواند باعث بروز مشکل شود.

تغییر دستی تاریخ به تاریخ می ۱۹۷۰ یا پیش از آن باعث می‌شود تا گجت اپلی شما که مبتنی بر iOS است پس از ریستارت بالا نیامده و تا زمان اتمام باتری مشکل همچنان پابرجا باشد.

در صفحه‌ی مربوط به پشتیبانی از این موضوع در وب‌سایت اپل، به این موضوع اشاره شده که افرادی که این مشکل را دارند، می‌توانند با پشتیبانی اپل به منظور راهنمایی تماس بگیرند. براساس اطلاعات ارائه شده، اخبار ضد و نقیضی در مورد کیفیت پشتیبانی اپل در رابطه با این موضوع ارائه شده است. شماری از کاربران از تعویض کامل محصول مشکل دار خود اظهار رضایت کرده، هرچند در شمار دیگری از موارد به رفع مشکل اکتفا شده است.

یکی از جالب‌ترین شنیده‌ها در مورد وجود این باگ، مشکلاتی است که در فروشگاه‌های اپل رخ داده است. براساس شنیده‌ها بسیاری از بازدیدکنندگان از فروشگاه‌های اپل، تاریخ گجت‌های موجود در این فروشگاه را بصورت دستی به تاریخ‌های مورد اشاره عوض کرده و از این‌رو گجت‌های به نمایش گذاشته شده را با مشکل روبرو کرده‌اند.

هنوز مشخص نیست که منظور اپل از بروزرسانی نرم‌افزاری آینده چیست؟ آیا باید به انتظار انتشار بروزرسانی iOS 9.3 بود یا اپل همچون بروزرسانی iOS 9.2.2 یک بروزرسانی کوچک‌تر را برای رفع مشکل برای سیستم‌عامل خود منتشر خواهد کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده