کاربران ویندوز 10 موبایل می‌توانند به اپلیکیشن مورد نیاز خود رای دهند

کاربران ویندوز 10 موبایل می‌توانند به اپلیکیشن مورد نیاز خود رای دهند

تعداد و تنوع اپلیکیشن‌ها، همیشه جایی است که کاربران ویندوزفون و ویندوز 10 موبایل مورد انتقاد قرار می‌گیرند. اما کاربران امیدوارند این مشکل در ویندوز 10 موبایل برطرف شود. به همین منظور وب‌سایتی راه‌اندازی شده که می‌توانید در آن به اپلیکیشن مورد نیاز خود رای دهید.

 از آن جایی که تعداد کم اپلیکیشن‌ها روی ویندوزفون یا حتی ویندوز 10 موبایل همواره باعث نارضایتی کاربران این سیستم عامل شده، مایکروسافت تصمیم گرفت با راه‌اندازی بستری مناسب برای اجرای اپلیکیشن‌های اندروید و آی‌او‌اس روی ویندوز 10، این مشکل را به نوعی برطرف کند. ولی تا کنون نه تنها نسخه‌ی نهایی ویندوز 10 برای گوشی‌های موبایل منتشر نشده، بلکه خبری از بهبود وضعیت اپلیکیشن‌ها روی این پلتفرم نیست.

اپلیکیشن‌های مشهوری چون یوتیوب، تیندِر و اسنپ‌چت، هیچ نسخه ی رسمی برای ویندوز 10 ندارند و همین کمبود اپلیکیشن‌های رسمی باعث نگرانی کاربران ویندوز شده است. گرچه گفته می‌شود با انتشار ویندوز 10 موبایل اوضاع بهتر خواهد شد و توسعه‌دهندگان در حال کار بر روی اپلیکیشن‌هایی چون اسنپ‌چت هستند.

کاربران ویندوز 10 نیز تا کنون بیکار نبوده‌اند و تلاش کرده‌اند با توئیت‌های خود یا جمع‌آوری امضا، توسعه‌دهندگان را از اپلیکیشن‌های مورد نیاز خود با خبر سازند. به همین منظور وب‌سایتی به نام WishAppList راه‌اندازی شده که به کاربران اجازه می‌دهد با انتخاب اپلیکیشن مورد نیاز خود به آن رای دهند تا این امیدواری وجود داشته باشد که توسعه‌دهندگان صدای آنها را بشنوند. حتی علاقمندان به بازی‌های موبایلی نیز می‌توانند به عنوان بازی مورد علاقه‌ی خود که هنوز برای سیستم عامل ویندوز 10 موبایل منتشر نشده رای دهند.

حتی ممکن است برخی از این اپلیکیشن‌ها مانند نسخه‌ی بتای اینستاگرام در حال حاضر برای ویندوز 10 موجود باشند، ولی عملکرد آنها قابل مقایسه با نسخه‌ی اندروید و آی‌اواس نباشد.

اما این سوال همواره وجود داشته که چرا ویندوز 10 موبایل باید با کمبود اپلیکیشن روبرو باشد؟ از آنجایی که سهم این پلتفرم از بازارهای جهانی بسیار کم است، برخی از توسعه‌دهندگان به دلایل مالی هیچ علاقه‌ای برای انتشار اپلیکیشن خود روی این سیستم‌عامل ندارند؛ اما این امکان وجود دارد به زودی شرایطی فراهم شود که نظر آنها تغییر کند.

اگر تصور می‌کنید اپلیکیشنی هست که کاربران اندروید و آی‌او‌اس به آن افتخار می‌کنند و شما نیز به عنوان یک کاربری ویندوزی به آنها نیاز دارید، بهتر است سریع‌تر وارد وب‌سایت WishAppList شده و به اپلیکیشن مورد نظر خود رای دهید. بعد از اینکه تعداد آرا به میزان مطلوب رسید، آنگاه گردانندگان این سایت با توسعه‌دهندگان مورد نظر تماس گرفته و آنها را از تعداد تقاضا برای هر اپلیکیشن باخبر می‌کنند تا نسخه‌ای از اپلیکیشن مورد نظر برای ویندوز 10 موبایل نیز منتشر شود. ضمن اینکه به کمک این سایت اطلاعاتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که در صورت تمایل خودتان با توسعه‌دهندگان تماس بگیرید.

این سایت برای پلتفرم ویندوز 10 از جمله کامپیوترهای شخصی راه‌اندازی شده و با افزایش فعالیت کاربران به نظر می‌رسد این امیدواری وجود دارد که در آینده حداقل برخی از این اپلیکیشن‌ها به طور رسمی برای این پلتفرم منتشر شوند.

به نظر شما کدام اپلیکیشن بیشتر رای می‌آورد؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید