اندروید آبنبات‌پاستیلی همچنان بر روی 60.8 درصد از دستگاه‌های اندرویدی فعال است؛ نفوذ کیت‌کت 8.5 درصد

یک‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۲۱:۱۱
مطالعه 2 دقیقه
جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید گوگل به نام کیت‌کت که چند ماهی از عرضه آن گذشته، اکنون بر روی 8.5 درصد از دستگاه‌های اندرویدی مشغول به کار است. این میزان در ماه گذشته 5.3 درصد بوده و انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی بیشتر نیز شود. این میزان در مورد نسخه 4.3 یا همان آبنبات‌پاستیلی نیز همانند کیت‌کت است.
تبلیغات

اندروید آبنبات‌پاستیلی که نسخه‌های 4.1، 4.2 و 4.3 از این سیستم عامل را شامل می‌شود، بر روی اکثریت دستگاه‌های اندرویدی نصب و مشغول به کار است. درصد کل گوشی‌ها و تبلت‌هایی که تحت نسخه آبنبات‌پاستیلی کار می‌کنند 60.8 درصد می‌باشد.

dust-a 1

شاید عجیب‌ترین نکته در این مورد این باشد که دستگاه‌هایی که تحت نسخه نان زنجبیلی (نسخه‌های 2.3.3 تا 2.3.7) کار می‌کنند همچنان بیشتر از نسخه ساندویچ بستنی (نسخه‌های 4.0.3 تا 4.0.4) می‌باشند.

این داده‌ها بر اساس آمار مراجعه به فروشگاه پلی‌استور گوگل طی بازه زمانی یک هفته‌ای که اول ماه مه سال جاری پایان پذیرفت جمع‌آوری شده‌اند. برخی از کارشناسان بر این عقیده‌اند که گوگل قصد دارد نسخه 4.5 از سیستم‌عامل اندروید را تا پایان پاییز امسال معرفی نماید؛ برخی نیز معتقدند که گوگل تا یک ماه پس از برگزاری کنفرانس I/O امسال، جدیدترین و اساسی‌ترین نسخه از سیستم‌عامل اندروید را معرفی خواهد کرد.

نظر شما در این مورد چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات