سونی با رابط کاربری Evolution سعی در آموزش استفاده از تلفن‌هوشمند به تازه‌کاران دارد

پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۱
مطالعه 1 دقیقه
آیا تا به‌حال سعی در آموزش استفاده از یک تلفن‌هوشمند به فرد تازه کار داشته‌اید؟ مطمئنا در صورتی که چنین تجربه‌ای داشته‌اید از چالش‌ها و سختی این کار آگاه هستید. سونی در حال توسعه‌ی یک رابط‌کاربری است تا افراد تازه‌کار براحتی قادر به یادگیری نحوه‌ی کار با تلفن‌هوشمند باشند. این رابط کاربری Evolution UI‌ نام دارد.
تبلیغات

همانطور که اشاره کردیم Evolution UI یک لانچر برای اندروید است که تمامی قابلیت‌های رابط کاربری و در واقع سیستم‌عامل را قبل از طی مراحلی برای کاربر غیرقابل استفاه می‌نماید. این رابط کاربری کاربر را مجبور می‌کند تا با طی مراحی که منجر به آموزش وی نیز می‌شود، تمامی موارد مربوط به نحوه‌ی استفاده از تلفن‌هوشمند را فرا بگیرد. برای مثال در ابتدا کاربر فقط قادر است تا به اپلیکیشن‌های SMS، Dialer، مرورگر و دوربین دسترسی داشته باشد. در صورتی که کاربر تصمیم انتقال به صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها بگیرد، باید ابتدا پنج اپلیکیشن در صفحه‌ی اول را اجرا نماید. با انجام مراحل فوق، این رابط کاربری رفته رفته قسمت‌های بیشتری از سیستم‌عامل را برای کاربران در دسترس قرار می‌دهد.

در حال حاضر این اپلیکیشن یک پروژه‌ی تحقیقاتی است که در دفتر اصلی این کمپانی در حال توسعه است. سونی این اپلیکیشن را در GitHub قرار داده است تا برنامه‌نویسان نیز ایده‌های خود را روی این سیستم پیاده‌سازی نمایند. هرچند شاید این سیستم برخی از کاربران آشنا به گوشی هوشمند را اذیت کند، اما برای کاربران تازه کار بسیار کاربردی است.

لینک دانلود ویدئو

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات