تا پیش از معرفی آیفون، استفاده از صفحه‌ی نمایش لمسی در اندروید پیش‌بینی نشده بود

تا پیش از معرفی آیفون، استفاده از صفحه‌ی نمایش لمسی در اندروید پیش‌بینی نشده بود

اپل مدعی اختراع دوباره‌ی تلفن‌های‌هوشمند است. این کمپانی در سال 2007 با معرفی آیفون ترکیبی جدید از فناوری‌ها و مفاهیم موجود در دنیای تلفن‌های‌هوشمند را معرفی کرد که ترکیب این فناوری‌ها منجر به استقبال کاربران شد. براساس ادعای گوگل، این کمپانی توسعه‌ی اندروید را از سال 2006 پیش گرفته است، اما استفاده از صفحه‌ی نمایش لمسی در اندروید پیش از معرفی آیفون جایی نداشته و این کمپانی در نظر داشته تا از صفحه‌ی کلید فیزیکی استفاده کند.

در جریان برگزاری دادگاه اپل و سامسونگ سندی منتشر شد که نشان‌دهنده‌ی عدم پیش‌بینی استفاده از صفحه‌ی نمایش لمسی در اندروید است. براساس اطلاعاتی که در این سند منتشر شده، گویا گوگل در نظر داشته تا از کلیدهای فیزیکی استفاده کند، هرچند نکته‌‌ای مبنی بر عدم وجود زیرساخت در جهت استفاده از صفحه‌ی نمایش لمسی توسط اندروید در آینده وجود ندارد. تصویر فوق در کنار آیفون متعلق به رندرهای اولیه متعلق به اندروید است که همانطور که مشاهده می‌کنید، در آن صفحه‌ی نمایش لمسی در نظر گرفته نشده با این حال هم‌اکنون شاهد حضور پررنگ تلفن‌های‌هوشمند لمسی اندرویدی در بازار هستیم.

براساس اسناد موجود، در سال 2006 و در جریان توسعه‌ی اندروید هر یک از بخش‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری پروژه‌ی اندروید ثبت شده بود که شامل حافظه‌ی قابل حمل، ویجت‌ها، اپلیکیشن‌ها، اعلانیه‌ها و تمامی سرویس‌های گوگل است. در فاصله‌ی معرفی آیفون و نهایی شدن پروسه‌ی ساخت و توسعه‌ی اندروید، اضافه شدن صفحه‌ی نمایش لمسی به قابلیت‌های اندروید تنها ویژگی نیست که به این پلتفرم افزوده شده است، بلکه قابلیت چند لمسی نیز برای تجربه‌ی بهتر کار با صفحه‌ی نمایش لمسی نیاز بود.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید