امکان اجرای نرم‌افزارهای ویندوز در ایکس‌باکس وجود دارد؛ به شرطی که تأیید مایکروسافت را داشته باشند

امکان اجرای نرم‌افزارهای ویندوز در ایکس‌باکس وجود دارد؛ به شرطی که تأیید مایکروسافت را داشته باشند

مایکروسافت در کنفرانس BUILD 2014 که نطق اصلی آن شب گذشته شروع شد، درباره سیستم یکپارچه تولید نرم‌افزار با نام Universal Windows App توضیح داد و اعلام کرد که تولیدکنندگان می‌توانند به‌صورت هم‌زمان نرم‌افزارهای جدید خود را برای تمام پلتفرم‌های مایکروسافت شامل ویندوز،‌ ویندوز فون و ایکس‌باکس توسعه دهند.

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که تولید‌کنندگان به‌سادگی می‌توانند یک نرم‌افزار ویندوز فونی را در کنسول بازی ایکس ‌باکس اجرا کنند. به‌عنوان مثال بازی‌های تحت ویندوز فون به آسانی برای ایکس‌باکس قابل تبدیل هستند.

مایکروسافت در کنفرانس روز گذشته خود اعلام کرد که از نظر فنی امکان تبدیل سریع اپلیکیشن‌های ویندوز ۸ و ویندوز فون برای ایکس‌باکس وجود دارد، اما توسعه‌دهندگان برای سازگاری محصولات خود به پلتفرم ایکس‌باکس باید تأیید مایکروسافت را بگیرند.

مایکروسافت با ارایه سیستم Universal Windows App تلاش می‌کند تا توسعه‌دهندگان را به تولید نرم‌افزار در تمام پلتفرم‌های این شرکت تشویق کند. به این ترتیب هزینه تولید نرم‌افزار برای توسعه‌دهندگان کاهش می‌یابد و تولیدکنندگان نیز به‌سادگی قادر خواهند بود نرم‌افزار خود را برای چند پلتفرم به‌صورت هم‌زمان تولید و ارایه کنند.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید